zavřít

Hey, Games! Xbox One lze nyní ovládat hlasem přes Google Asistenta

- Oznámení autor: Jiří Svák Komentáře: 0

Byli byste ochotni si nainstalovat do konzole virtuálního asistenta, který pouhým hlasem zařízení probudí či zapne rozehranou hru, anebo v takové technologii vidíte nebezpečí šmírování ze strany technologických gigantů? Patříte-li do prvního tábora, máte u Xboxu nově další možnost, jak si usnadnit ovládání konzole: pomocí asistenta Googlu.

Digitální asistent od Googlu přitom není v Xboxu první, v minulém roce Microsoft spustil podporu i pro konkurenční Alexu od Amazonu. Netroufnu si odhadnout, v jakém poměru jsou obě platformy zastoupeny v českých domácnostech, nicméně ekosystém Googlu je v ČR zaběhnutější a známější než ten od Amazonu, jehož služby u nás stále nejsou plně dostupné. Zahrnutí Xboxu do Google Home by tak mohlo oslovit více uživatelů.

Bohužel, stejně jako Alexa, ani Google Assistent nefunguje v češtině. Pro příkazy je tak nutné využívat angličtinu, stejně tak i konzole musí být nastavena v anglickém jazyce. Kdo v tom však nevidí problém a má doma některý z prvků Google Home, případně aplikaci v telefonu, může následovat oficiální návod na redditu. Jen podotýkám, že služba je zatím v betě.

Google Home

Mimochodem, taky jste si při čtení předcházejících odstavců říkali: „Kde je Cortana?“ Realita ja taková, že Microsoft od svého digitálního asistenta pomalu upouští, alespoň tedy v případě domácích uživatelů. Cortana by se dle nastoleného vývoje měla dále profilovat jako samostatná aplikace se zaměřením na firemní klientelu.

V červenci tohoto roku Microsoft zrušil integraci Cortany v Xboxu, takže s headsetem přestala asistentka fungovat. Kdo by chtěl nadále využívat hlasové ovládání, má si nainstalovat aplikaci na telefon, tablet nebo PC a příkazy zadávat skrze ně. Stále by měl fungovat také Kinect, ten ale redmondská společnost přestala před dvěma lety vyrábět, takže už nemá žádnou budoucnost.

Ostatně, odklon od Cortany jako nedílné součásti systému probíhá i ve Windows. Tam byl digitální asistent dlouho součástí vyhledávání, od květnového updatu v letošním roce ho ale Microsoft z lišty a nabídky odstranil.

Tagy: Cortana herní konzole virtuální asistenti Amazon Alexa Google Home

Zdroje: The Verge,CNET,Google Blog, XboxView

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.