zavřít

Fortnite představila svou vlastní verzi Battle Royale módu inspirovaného PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Tak už se skutečně děje to, co bylo prakticky nevyhnutelné. Onlinové hry začínají přijímat multiplayerový mód Battle Royale, který se zasloužil o nevídanou popularitu PlayerUnknown’s Battlegrounds. Ale zatímco GTA Online svůj kousek PUBG zamaskovalo nic nevypovídajícím názvem módu Motor Wars v dodatku Smuggler’s Run (viz článek), Epic se za inspiraci nestydí a dává jí hrdě najevo novým módem přímo s názvem Battle Royale.

Ten je úplně přesně takový, jaký byste čekali. Přesně sto hráčů pluje po obloze v obrněném autobuse, ze kterého všichni kdykoliv vyskočí směrem k velkému ostrovu pod nimi. Pomocí kluzáku se doploužíte k vybranému stavení, vybavení jen krumpáčem.

Musíte co nejrychleji najít zbraně a lékárničky a poté začít po fortnitovsku rozkládat stavby na prvočinitele. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám bude hodit postavit zeď, za kterou se schováte před soupeřem, který měl s nalézáním věcí větší štěstí. Nebo kdy budete kupříkladu potřebovat postavit most, abyste se bleskurychle dostali na druhou stranu jezera.

Samozřejmě není cílem všech 99 soupeřů pozabíjet, ale prostě zůstat poslední naživu. Proto se vám stejně jako útok může vyplatit jen pouhá obrana a ta ve Fortnite funguje mnohem zábavněji, než v PUBG. Zatímco v Greeneho fenoménu se můžete jen krčit v malé komůrce za dveřmi, ve Fortnite vybavíte vlastníma rukama postavený příbytek sérií pastí, které přilákají zvědavce toužící po vašem majetku, ale zároveň by se mohli postarat o jejich brzký konec. Když tomu pomůžete třeba dobře mířenou střelou z RPG...

Nutno dodat, že mód Battle Royale hře Fortnite padne jako ulitý a jisto jistě si najde své hráče, kterých by nemělo být zrovna málo. Sice se nedají dohledat přesná čísla, ale ještě před oficiálním startem early accessu si hru s předstihem pořídilo na půl milionů hráčů. Dnes toto číslo může být klidně dvojnásobné.

Battle Royale si můžete vyzkoušet již nyní ve veřejném testu, ale k opravdovému ostrému spuštění dojde 26. září. Do budoucna se počítá třeba s týmovým hraním a novými mapami, ale kupříkladu počet zbraní bude oproti základní hře značně ponížen.

Fortnite by z předběžného přístupu měla vystoupit příští rok a potom bude zcela zdarma. Pokud chcete naskočit teď, musíte investovat do některého ze vstupních balíčků, které jsou na podporu nového módu pod 25% slevou.

Tagy: multiplayer modifikace

Zdroje: Reddit,blog.playstation

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.