zavřít

Football Manager 12 vyjde na Vánoce se spoustou novinek

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dobrá, nenašel se nikdo, kdo by pochyboval, že přijde další ročník populárního Football...

Dobrá, nenašel se nikdo, kdo by pochyboval, že přijde další ročník populárního Football Manageru (zatím hrajeme FM 2011). Mnozí z nás už stříhají metr do tradičního období, kdy se člověku vlije do mozku známá a příjemná dávka čísel, tabulek, statistik a blikajících nápisů, které dokáží člověka dovést do stavu zběsilosti i naprostého rozradostnění. Prostě Football Manager. Díl s číslovkou 12 by měl přinést na 800 malých i velkých změn a vylepšení. 

Z těch velkých uveďme několik, které by měly nejvíce ovlivnit hratelnost. Nový systém smluv a přestupů by měl zahrnovat i bonusy za loajalitu a přepracovány by měly být amatérské a juniorské smlouvy. Jde už zaškrtnout věci, z kterých prostě neslevíte a druhá strana to nemá ani zkoušet. Scouting by se měl zase přiblížit reálu, takže analýza soupeře bude zase o něco detailnější. Tradičně se o něco vylepší systém 3D zápasů, takže přibudou dva nové pohledy kamery (za brankou a režisérský), nové animace, změnu počasí i diváků.

Opravdu hodně, hodně zajímavě ovšem zní editace toho, jaké země budou k dispozici během hry v již rozběhlé kariéře. Takže pokud se rozhodnete, že byste chtěli přidat nějakou zemi, která vám najednou přijde atraktivní, nebo jste na ni zapomněli, neměl by to být problém. Kdo už hraje FM nějaký ten pátek, tak dobře zná pocit naštvání, když zjistí, že si špatně navolil databáze a nedostane se ke svému oblíbenému wonderkidovi.

V konverzaci se nově objeví i možnost volby tónu, který pak dá nový směr celému rozhovoru. Můžete mluvit klidně i trénovat Fergussonův fén. Systém zní zajímavě, pokud budou hráči adekvátně reagovat. Manažerské rozhraní se nyní bude moci upravovat a čím vyšší rozhraní máte, tím více informací vedle sebe seskupíte.

Tím novinky nekončí, když budeme citovat tiskovkou zprávu, změnami prošel i „systém médií, tiskové konference, systém juniorů, nové generace hráčů, možnosti sociálních sítí, přátelské zápasy, mezinárodní management“.

Tak už aby tu nový ročník byl. A s co nejaktuálnějšími soupiskami. Česká verze by měla vyjít ještě před letošními Vánoci.

Tagy: fotbal simulace sportovní

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.