zavřít

EVE Online zvěční hráčské příběhy v komiksu a seriálu

Windows PlayStation 3

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

CCP se rozhodlo do nové éry EVE Online pořádně šlápnout o po představení projektu True Stories islandský tým rozjel ještě větší akci. Zatímco na stránkách True Stories se shromažďuje dekáda zážitků plných politiky, vesmírných bojů, zrady a velkých revolucí, CCP hodlá právě tyto příběhy nebo spíše část z nich, přetvořit i do jiných médií.

Tím prvním promítnutím herních událostí i mimo hry by měl být komiks EVE: True Stories, o nějž se postará renomované vydavatelství Dark Horse. Objemově by měl mít, alespoň v první edici, čtyřiašedesát stran, které se rozdělí do čtyř příběhů zpracovaných čtyřmi autory a kreslíři. Jenže CCP se dívá ještě dál a na ještě ambicioznější médium, které by celé universum expandovalo dál.

Tím je seriál. Momentálně se celá záležitost nachází ve fázi přípravy, takže scenáristé a zástupci herní firmy sedí spolu s režisérem a řeší co a jak. Oním režisérem je pak islandský oblíbenec, Baltasar Kormákur, který si udělal takové jméno, že po něm sáhly i hollywoodské produkce. EVE Online by tomuto formátu skvěle nahrávalo. V rámci MMORPG jde o poměrně unikátní hru, jejíž velká část je poháněna právě hráči. Nejde jen o střety jednotlivých aliancí... ale vlastně jde. Jenže ty se nepromítají jen do boje. Vládne zde poměrně sofistikovaná politická scéna a hlavně je hráči tvořena i ekonomika, do níž se právě politika promítá. I když to vždy nakonec končí u válek. Ale samotná myšlenka, že něčí hráčskou postavu uvidíte v komiksu či seriálu zní atraktivně. Dvojnásob pak pro samotného hráče.

O moc víc konkrétních informacích se zatím CCP nemůže podělit. Za zmínku stojí eventualita, kdy by celý projekt mohlo zaštítit HBO, které se nebojí investovat do lokálních projektů, pokud jim přijdou zajímavé. A tenhle projekt vypadá poměrně unikátně. Nicméně nejde jen o EVE Online, vše by se brzy mohlo propojit i s mladším, konzolovým bratříčkem hry, DUST 514. Ten bude spuštěn 14. května, tedy stylově, po americkém způsobu datování 5/14. Právě s vydáním DUST 514, který bude následovat týden po updatu Uprising pro EVE by chtělo CCP nastartovat novou éru, jíž symbolizují i projekty jako je zmíněný komiks a seriál. Plus, došlo i na zmínku o World of Darkness MMO, ale o tom zase v jiném článku. Zatím se podívejte na souhrnné video k universu EVE.

...

Tagy: online sci-fi RPG multiplayer mmo FPS

Zdroje: VG247,PC Gamer,Shacknews

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.