zavřít

El Hijo vás vezme na Divoký západ v hodně netradičním westernu

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

I Red Dead Redemption II vám leckdy umožňuje postupovat potichu a likvidovat nepřátele ze zálohy, ale ten pravý western potřebuje pořádné přestřelky v barovém prostředí. El Hijo nechce být tím klasickým westernem. Tady si totiž nezabojujete. Vaší hlavní a jedinou předností je schopnost splynout se stíny.

El Hijo není název oblasti, ve které se hra odehrává, ale "jméno" šestiletého chlapce, za kterého hrajete. To vysvětluje absenci násilí. Malý chlapec a jeho maminka se stali obětmi chamtivých banditů, kteří je sice nezabili, ale připravili je o farmu, hlavní zdroj přežívání. Jeho matka nechtěla dále riskovat synův život, proto ho nechala před dveřmi kláštera a zmizela.

Chlapce život po boku mnichů nijak zvlášť nelákal, a tak se jednoho dne rozhodl utéct a najít svou rodinu. Avšak svět za branami kláštera je velice nebezpečné místo, obzvlášť pro šestileté dítě neschopné se bránit proti dospělým. Proto se uchýlíte k plížení.

Musíte pozorovat nepřátele představované mnichy a bandity, zapamatovat si jejich zvyky a trasy, a následně se přesouvat ze stínu do stínu a vyzrát nad jejich zraky. S odvedením pozornosti vám pomohou hračky, které jsou jedinou věcí, která vám po matce zůstala.

Jak postupně procházíte třemi prostředími od kláštera, přes poušť, až po město banditů, hra před vás klade čím dál tím náročnější výzvy. Ne, že by přicházela s novými mechanismy, ale začne kombinovat ty základní pro přirozené zvýšení obtížnosti. Celkem na vás čeká deset úrovní v každé ze tří oblastí.

Herně to zní zajímavě a o krásném vizuálu asi netřeba dále rozjímat. El Hijo sice vůbec nezní jako western, ale je fajn, že tento oblíbený žánr někdo zpracovává docela odlišným způsobem, kde smrt není na denním pořádku. Se hrou se počítá v půlce příštího roku na všech myslitelných herních zařízeních, tedy na PC, PlayStationu 4, Xboxu One, i Switchi. Divil bych se, kdyby časem nebyla i na mobilech.

Tagy: adventura izometrické western indie hra

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.