zavřít

Dying Light rozšíří v dalším roce spousta nového obsahu v rámci 10 nových DLC

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Zombie akce Dying Light vyšla již před více jak dvěma lety a u nás jsme o ní naposledy psali v únoru minulého roku, kdy do hry přibyly buginy, nová mapa a příběh v datadisku The Following (viz recenze). Pár měsíců nato se základ rozrostl ještě o několik menších DLC, které do hry uvedly nové zbraně a skiny všeho možného. Tvůrci z Techlandu však s podporou rozhodně nehodlají přestat, když právě teď pracují na deseti DLC, která budou vycházet celý následující rok, a budou dostupná zdarma pro všechny majitele hry.

CEO Techlandu Paweł Marchewka se pochlubil, že Dying Light hraje půl milionu hráčů každý týden, což má být jen o 200 tisíc méně než při vydání hry v roce 2015. Zda se jedná o reálná čísla, nelze ověřit, ale právě počet aktivních hráčů a neustálé žádosti o nové zbraně, oblečky a úkoly přinutily Techland k dalšímu rozšiřování už tak obsáhlé hry.

Fanoušci Dying Light se během následujících 12 měsíců mohou těšit na nové nepřátele, herní mechanismy, odhalování tajemství města Harran, ale i zcela nové oblasti a příběhové questy. Zatím není specifikováno, kdy tato roční podpora s deseti dodatky začne (určitě ještě letos), ale v nejbližších týdnech má vyjít nulté DLC s názvem Content Drop #0, které je předzvěstí nadcházejících 10 přídavků, aby všichni hráči věděli, co mohou očekávat.

Paweł Marchewka věří, že tato zpráva rozvíří vody aktivních hráčů, kteří začnou chrlit své nápady a požadavky na další vylepšení hry. Pro tyto účely se chystá spuštění dedikované komunitní platformy, kde může kdokoliv vyjádřit svůj názor. Nejčastěji zmiňované prvky se pak podívají do hry klidně i mimo DLC, protože Techland plánuje vydávat i obecné aktualizace hry, které se postarají například o vybalancování hratelnosti.

Dvanáctiměsíční podpora s 10 DLC má být spuštěna později v tomto roce na PC, Xbox One a PlayStation 4 pro všechny majitele hry. Ať už máte na Dying Light jakýkoliv názor, podpora takovýchto rozměrů bez nutnosti utratit jedinou korunu ze strany hráčů se v herním světě zas tak často nevidí.

Tagy: zombie parkour E3 2017

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.