zavřít

Drogy a krvežíznivý kult udělají v posledním DLC ze třetí Mafie psychologický thriller

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Voda se nad příběhem třetí Mafie definitivně uzavře tento měsíc. Průměrná hra dostala dvě DLC a to třetí, Sign of the Times, bude posledním pokusem studia Hangar 13 vdechnout do sympatického a povedeného světa trochu života. Zatímco ve Faster, Baby! jste závodili a ve Stones Unturned hráli buddy akci, Sign of the Times z vás udělá detektiva a pošle vás proti jednomu šílenému kultu.

V šedesátých letech se totiž s drogami zrovna nešetřilo a titulní strany novin plnily všemožné kulty, v čele s nechvalně známým klanem Masonových. U obou témat se vývojáři ze studia Hangar 13 inspirovali a vytvořili vlastní kult The Ensanglante.

Proti jeho členům půjdete v kůži Lincolna a společně s otcem Jamesem budete hledat stopy s cílem osvobodit ze zajetí kultu jednu ženu – novou postavu Annu. V ní se Lincoln tak trochu vidí a oba mají za sebou nějaký velký traumatický zážitek. Proto se bude hlavní hrdina snažit pomoct alespoň jí, když už se to v jistém slova smyslu nepovedlo jemu samotnému.

Sign of the Times by mělo podle vývojářů nabídnout trochu jiný pocit z hraní, než jaký jste měli z původní hry. Lincoln prý nebude chvílemi ani vědět co je realita a co fantazie a místy půjde skoro až o pomalou a precizní detektivku, zatímco jindy nemají chybět ani intenzivní přestřelky.

Fanoušci detektivní práce Batmana ze série Arkham si tak užijí hledání stop s černým světlem, prozkoumávání předmětů v prostředí a hledání indicií na tělech obětí The Ensanglante. Celé DLC by mělo prý působit spíše jako psychologický thriller z šedesátek než jako obyčejný akční nášup, což zní samo o sobě dostatečně zajímavě.

Vedle slibně nastřelené zápletky slibují tvůrci taky nové herní prvky v čele se slow motionem při střílení a v rámci New Bordeaux se také podíváte do nových, zatím neviděných lokací. Kolem a kolem vypadá Sign of the Times hodně lákavě, a tak je škoda, že půjde o DLC pro hru, která už tak lákavá, a hlavně povedená není.

Mafia III nedopadla špatně, ale žádná pecka se z ní taky nevyklubala. Nicméně majitelé původní hry a season passu si mohou v kalendářích poznačit 25. červenec, kdy Sign of the Times vyjde, jak oznámili vývojáři na webu hry.

Tagy: Mafia (série) Amerika gangy akční dlc 3rd person third person

Zdroje: mafiagame.com

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.