zavřít

Do early accessu přifrčela hardcore simulace Assetto Corsa Competizione

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Jako by září nebylo už tak dost přeplněné závodními hrami. Ovšem je pravda, že to jsou samé arkády. Jistý příklon k simulaci slibuje nadcházející Dakar 18, ale dokud si ho neosahám, nemá cenu spekulovat. Skutečný realismus tak nyní nabízí jen early access titulu Assetto Corsa Competizione. Počítejte s měsíčními updaty, postupně se zvyšující cenou a vydáním v prvním kvartálu příštího roku.

Jak můžete vědět z předchozích článků, Assetto Corsa Competizione se soustředí jen a pouze na šampionát Blancpain GT. To hru zásadním způsobem svazuje co do výběru vozidel a tratí, ale tím větší péče se obojímu dostává v Unreal Engine 4. Z toho důvodu vás teď čeká měsíc s jediným vozem Lamborghini Huracan GT3 na jediné trati Nurburgring GP. Každý měsíc pak přibude po jednom detailně zpracovaném vozu a jedné trati, abyste nakonec dostali kompletní obsah oficiální soutěže.

V říjnu se můžete těšit na Bentley Continental GT3 a okruh Misano World Circuit, listopad přivítá BMW M6 GT3 a Circuit de Paul Ricard, v prosinci přijede Ferrari 488 GT3 s tratí Hungaroring, leden se nese v duchu Emil Frey Jaguar G3 na trati Zolder, aby v únoru vše zakončila Honda NSX GT3 a Monza Eni Circuit.

Každý update navíc přidá nový prvek hratelnosti od multiplayeru, přes události, pit stopy a divácký mód, až po podporu virtuální reality. Na kompletní obsah updatů se podívejte zde. Do listopadu vás Assetto Corsa Competizione vyjde na 25 eur, poté na 35, a od ledna bude už nastálo za 45 eur.

Plnohodnotné vydání není plánované na únor spolu s posledním updatem, ale na konec prvního kvartálu příštího roku, tedy někdy v březnu. Až tehdy se poprvé pustíte do kompletního šampionátu a kariéry v soutěži Blancpain GT.

Tím ale péče o závodní simulátor neskončí, protože v létě dorazí další update, který přivítá novou sezónu šampionátu se vším, co k tomu patří – oficiální týmy, jezdci, vozidla, tratě… Pokud zkrátka dojde k nějakým změnám v reálném světě, očekávejte je i ve hře. První ohlasy na Steamu jsou velmi pozitivní, takže simulačně naladění zájemci asi nemají co řešit.

Tagy: Závody early access hardcore simulator

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.