zavřít

Datadisk Path of Fire pro Guild Wars 2 vás pošle zachraňovat draky do Křišťálové pouště

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V MMORPG Guild Wars 2 brzo bude pořádně horko, a to hned ze dvou důvodů. Jednak se v chystaném datadisku Path of Fire hráči utkají s bohem války a ohně Balthazarem. A jednak k tomu všemu dojde v poušti, konkrétně regionu Crystal Desert a sousedním království Elona známém už z prvního dílu. Cesta ohně kromě toho přinese nové oře, specializace a pochopitelně také propracovanou příběhovou linku.

Balthazar se snaží zabíjet draky. Ne že by mu snad tahle magická stvoření něco udělala, jenže když jste mocí posedlý maniak, preemptivní eliminace konkurence zní jako docela dobrý nápad, i pokud kvůli ní musíte jít přes mrtvoly. Aby jich bylo co nejmíň, je třeba hrdinů. Ti se musí vypořádat nejen s hrozbou šíleného boha a jeho armády oživlých brnění, ale také s místním vládcem nad nemrtvými služebníky.

Pomůžou jim k tomu například mounti. Těch dorazí hned celá čtveřice, jejíž součástí bude například raptor nebo šakal. Možnost rychleji a pohodlněji prozkoumávat nádherný svět je prý klíčová – všech 5 nových map je rozsáhlejších než kterékoli území z minulosti. Tvůrci se velice snažili, aby objevování bylo jednou z hlavních a nejzábavnějších aktivit, které Path of Fire nabídne, a nutno uznat, že jejich dílo je vizuálně velice přitažlivé. Písek, voda, chrámy, dokonce i ohromné obludy, to všechno přímo volá po turistické návštěvě.

Konkrétně ony obludy si tedy nebudete moci vychutnávat příliš dlouho – to kvůli jejich agresivitě a touze po krvi. Právě kvůli těmhle nepříliš společenským vlastnostem máte za úkol velké zlé příšery likvidovat, za což obdržíte finanční odměnu a samozřejmě také zkušenosti potřebné k osobnímu rozvoji. Bodíky můžete investovat do nových elitních specializací pro současná povolání, z nichž celkem zajímavě zní například Warrior – Spellbreaker, efektivní zabiják mágů, nebo Thief – Deadeye, mistr pušky.

Úvodní část Path of Fire si můžete příští víkend, tedy 11. až 13. srpna, vyzkoušet zdarma. Plná verze pak vyjde 22. září. Standardní edice, jejíž součástí je kromě samotného rozšíření i boost na 80. úroveň pro jednu z vašich postav, vás přijde na 30 €. Kromě ní jsou dostupné ještě všelijak vyšperkované edice Deluxe (55 €) a Ultimate (80 €), a to všechno pochopitelně vyjde na PC.

Tagy: online fantasy mmorpg guild wars

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.