zavřít

Česká plošinovka ArtFormer chvíli vypadá jako jeskynní malba, chvíli jako římská mozaika

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

S nápadem převést starobylé umělecké styly do herní grafiky přišla například už rubačka Apotheon, a není jediná. Podobné sémě se uchytilo v myšlenkách dvou kreativců z Česka, Adama Hrubého a Jana Šídla. Ti dávají dohromady plošinovku jménem ArtFormer inspirovanou původním Princem z Persie nebo Limbem, v níž se podíváte nejen do světa řeckého hrnčířství, ale i do říše pravěkých jeskynních maleb, egyptského umění a římských mozaik.

V každé říši na vás čekají stále nové mechaniky, ovšem základ se bude točit kolem hbitého průchodu 2D světem doplněného bojem, sbíráním předmětů a řešením logických hádanek. Dojde i na jednoduché dialogy, abyste se mohli co nejlíp ponořit do čtveřice rozdílných příběhů.

Je tu pravěký chlapec, téměř už muž, který musí svému kmeni pomoci přežít. Dále tu máme egyptského faraona, jehož přežívání už dospělo ke konci a vy teď jeho duši musíte provést záludnou cestou do příštího života. V Řecku se pustíte do Odysseovy bájné cesty domů. A v Římě se z vás stane gladiátor odhalující korupci v Římské republice.

Autoři by na Indiegogo do dvou měsíců rádi vybrali 35 tisíc dolarů, ale i kdyby se jim to nepovedlo, získané peníze si nechají a věnují je vývoji hry. Ta by měla být hotová někdy v létě příštího roku, a pokud přispějete aspoň 10 dolarů, zajistíte si tím její kopii. Pro ty, co by se radši nejdřív podívali, jestli nekupují zajíce v pytli, je připraveno demo první kapitoly.

 

Tagy: plošinovka česká hra antika indie hra skákačka

Zdroje: tisková zpráva,Indiegogo

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.