zavřít

CBS získala práva na film podle Deus Ex: Human Revolution

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Po včerejší zprávě, že se pozvolna připravuje snímek podle populární série Assassin's...

Po včerejší zprávě, že se pozvolna připravuje snímek podle populární série Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli, tu máme další přírůstek do tohoto filmově herního tématu. Společnost CBS Films získala práva na filmovou adaptaci vynikajícího akčního RPG Deus Ex: Human Revolution. Součástí dohody by měl být i fakt, že se na produkci snímku bude podílet Eidos-Montreal.


Snad nás tedy nečeká další filmově herní provar, kdy nejsou tvůrci schopní oddělit herní prvky od těch filmových nebo vlastně jen tak kloužou po povrchu a pořádně nepodchytí, v čem ona hra tak vynikala – Silent Hill budiž čestnou výjimkou. Dvojice producentů Roy Lee a Adrian Askarieh toho moc nenaznačuje. Lee má rozpracovanou celou řadu projektů a Askarieh má zjevně rád hry, takže nám už přinesl nepovedeného Hitmana, rád by natočil Just Cause a stále ještě neodpískal Kane and Lynch.

Nicméně, nemůžeme zase tolik číst z jmen producentů, protože své bude jistě chtít říct jak studio, tak budoucí režisér. Pro nás by mělo být spíše důležité, že se Terry Press, spoluvlastník CBS Films, zaklíná tím, že na filmu budou pracovat lidé z Eidos-Montreal. Podle něj je klíčové, že budou přítomni, protože nikdo jiný nezná Human Revolution tak, jako oni. Zda ale budou moci o něčem rozhodovat, nebo budou jen koukat ve stylu nešťastného scenáristy z Trháku, to je ve hvězdách.

Co se týče samotné firmy CBS Film, nečekejte žádné zázraky. Nejsou to tvůrci vysloveně špatných filmů, ale jsou to tvůrci relativně levných filmů. Mechanik zabiják byla nenápaditá tupost, která zabila i akční potenciál Jasona Stathama, Lov lososů v Jemenu zase bylo povedené romantické drama, Žena v černém dobrý horor. A všechny byly levné. Takže je otázka, jak se může vést cyberpunkovému sci-fi, jakým Human Revolution je. Na jednu stranu není náročný na vizuální zpracování, na druhou je ale náročný na triky.

Bude tedy lepší zachovat obezřetný odstup, ale zároveň se nevzdávat nadějí. Klíčové pro úspěch projektu nyní bude angažování režiséra – od toho se pak budou odvíjet další odhady, zda půjde o propadák, nebo film s určitými kvalitami, který nebude dělat své herní předloze ostudu.

Tagy: film akční sci-fi RPG kyberpunk

Zdroje: Variety

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.