zavřít

Capcom chystá akční plošinovku Strider pro PC a konzole

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Původního Stridera si už asi někteří z nás pamatovat nebudou. Ostatně jednička vyšla v roce 1989, následována pokračováním Strider Returns z roku 1990. Naposled se Strider objevil na prvním PlayStationu v roce 2000, ale od té doby po sérii nebylo ani vidu, ani slechu. Teď Capcom zapřáhl vývojáře ze studia Double Helix Games, díky kterým se super rychlý ninja Strider Hiryu, vrátí příští rok v titulu Strider.

Nový Strider nezůstane jen na konzolích (Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3), ale dostane se i na PCčko. Na všech platformách bychom se ho měli dočkat na začátku příštího roku, v čistě digitální podobě. A co že je to vlastně ten Strider? Velmi rychlá akční plošinovka, ve které jde pomalu víc o akci, než o hopsání.

Na původním konceptu se nic velkého měnit nebude, a tak se můžeme těšit na frenetickou akci, okořeněnou navíc o prozkoumávání velkého světa a nějaké ty lehké RPG prvky. “Strider zůstane věrný svým kořenům. Bude obsahovat plynulé a bleskově rychlé souboje s kontinuálním nepřerušeným pohybem po prostředí, kterými inspiroval spoustu dnešních 3rd person akcí. Strider na tomhle základu staví a rozšiřuje původní koncept širokou paletou pohybů a zbraní,” píše se v tiskové zprávě.

Chybět nebude ani Striderova nezničitelná zbraň Cypher, dystopický futuristický svět pod přísnou mocenskou nadvládou Grand Mastera Meia, kybernetičtí vojáci, nebo obrovské biomechanické příšery. Lepší obrázek si už uděláte sami z obrázků v galerii, nebo ze sedmiminutového videa, které jasně ukazuje typ hratelnosti, kterou vám Strider nabídne.

Kdyby vám náhodou Double Helix Games nic neříkali, tak bych se vám ani moc nedivil. Studio se v minulosti podílelo například na Silent Hill: Homecoming, G.I. Joe: The Rise of Cobra, MX vs ATV: Reflex, Front Mission Evolved, Green Lantern: Rise of the Manhunters, Battleship, nebo Killer Instinct. Žádní Rockstaři nebo Blizzardi to teda nejsou, ale třeba jim nátura menšího projektu pro Capcom sedne víc.

Tagy: akční plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.