zavřít

Bethesda oznámila samostatně hratelný datadisk Wolfenstein: The Old Blood

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Bethesda ve spolupráci s Machine Games oznamuje, že se fanoušci klasických FPS mají nač těšit. Dost bylo DLC a podobných nesmyslů, Wolfenstein: The New Order dostává regulérní datadisk, jako za starých časů. Tedy, tak trochu - tento je totiž k radosti všech hráčů samostatně hratelný a nejlepší na tom je, že jeho vydání je již za humny. Wolfenstein: The Old Blood totiž vyjde již 5. května.

Wolfenstein: The Old Blood bude příběhovým prequelem k původnímu "novému" Wolfensteinu - hlavní hrdina B.J. Blazkowicz se v něm vrátí na hrad Wolfenstein a bude mít plné ruce práce s nacisty a jejich snahou vztáhnout ruce na starodávné artefakty, jež by jim mohly propůjčit nemyslitelnou moc. Tedy, ne snad, že by to v kontextu následujících příběhových událostí jakkoli vadilo, ale tehdy se zdá být celá tahle lapálie ještě aktuální.

Kde Wolfenstein: The New Order začíná, tam The Old Blood končí a prequel je zasazen do roku 1946. Rozdělen bude do dvou částí - první se jmenuje Rudi Jäger and the Den of Wolves a sleduje snahu hlavního hrdiny získat přesnou lokalitu sídla generála Deathsheada. Druhá část ponese jméno The Dark Secrets of Helga Von Schabbs a vyšle Blazkowicze do Wolfburgu, kde se setká s posedlou nacistickou archeoložkou zabývající se nalézáním starodávných artefaktů dosud neznámé moci. Zkrátka si zahrává s čím nemá a je třeba ji v tomto konání zastavit.

A jak už bývá u Bethesdy a Wolfensteina zvykem, opět se můžeme podívat na parádní trailer. Ten nám odhaluje nové zbraně, nepřátele, ale samozřejmě i nové prostředí. Mrkněte a udělejte si názor sami. Já již jen podotknu, že v květnu tento samostatně hratelný přídavek vyjde pouze na Xbox One, PlayStation 4 a PC - o verzích pro Xbox 360 a PS3 nepadla ani zmínka, alespoň prozatím. Stát pak bude 20 dolarů.

Tagy: druhá světová válka akční first person nacistické Německo GDC 2015

Zdroje: Polygon,Game Informer,GamesRadar

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.