zavřít

Beamdog oživuje další slavné RPG Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Nevyhnutelné se stává skutečností. Po předchozích vylepšených edicích her Baldur’s Gate I a II, první Icewind Dale a Planescape: Torment bylo jen otázkou času, kdy se kanadské studio Beamdog, respektive jeho vývojová odnož Overhaul Games, vrhne i na další RPG klasiku z přelomu tisíciletí. Je na čase oprášit Neverwinter Nights: Enhnanced Edition.

Fantasy svět Forgotten Realms se vrátí v o něco hezčí podobě, spolu se starými dobrými mechanismy, které se inspirovaly v třetí edici pravidel kultovního pen-and-paper RPG Dungeons & Dragons. Nebojte se proto změn po obsahové stránce, protože Enhanced Edition se týká jen vizuálního zpracování.

Připravte se tak na vylepšenou, ale samozřejmě pořád retro grafiku v 1080p. S grafikou jako takovou se totiž téměř vůbec nehýbalo. Byly přidány jen pixel shadery, post-processing, do nastavení přibyly možnosti změny kontrastu a hloubky pole a uživatelské rozhraní se nově přizpůsobuje vašemu rozlišení.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition je naštěstí zpětně kompatibilní s uloženými pozicemi z originální hry, stejně tak podporuje existující modifikace a vytvořené moduly. Zároveň nechybí nástroje pro tvorbu vlastního obsahu, multiplayer až pro 64 hráčů, hlavní příběhovou kampaň a zkrátka vše, co vám svého času před 15 lety nabídl originál.

Možná vás teď napadá, jak to bude se třemi oficiálními rozšířeními Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark a Kingmaker. Jelikož Enhanced Edition vychází z běžně dostupné Diamond Edition, jsou tato rozšíření součástí „balíčku“. Základní edice hry bude ještě doprovázena Deluxe edicí, která je dále rozšířena o tři původní prémiové moduly Pirates of the Sword Coast, Infinite Dungeons a Wywern Crown of Cormyr.

Prémiové moduly by se později měly objevit ve formě placených DLC na Steamu, kde vás Neverwinter Nights: Enhanced Edition vyjde na 20 dolarů. Přesné datum vydání zatím neznáme.

Tagy: fantasy dungeons & dragons

Zdroje: AllGamesDelta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.