zavřít

Autoři strategie Nexus 2 žádají hráče o peníze na vývoj

Windows

- Oznámení autor: Jan Vitík Komentáře: 0

Maďarský vývojářský tým Most Wanted Entertainment se rozhodl, že se pustí do práce na pokračování své oceňované strategie Nexus: The Jupiter Incident z roku 2004. „Nexus 2 je pro nás velmi speciální projekt. Jupiter Incident byla naše první hra a stále máme ve svých řadách lidi, kteří se na ní podíleli,“ cituje majitele studia Mika Hornemana server Bluesnews. Původní Nexus byl nedávno opět vydán prostřednictvím Steamu. Zájem a ohlasy fanoušků byly důležitými faktory při rozhodování. „Máme velmi hlasitou fanouškovskou základnu a víme, že tam venku je hodně lidí, kteří by velmi rádi viděli pokračování,“ upřesnil Horneman.

Nebude to však pro fanoušky úplně zadarmo. Firma se totiž rozhodla financovat vývoj částečně ze svých zdrojů a částečně z veřejné sbírky na stránkách GamesPlant. „Realisticky nemůžeme celý projekt utáhnout z vlastní kapsy. Prostřednictvím GamesPlant tak dáváme našim fanouškům možnost stát se součástí celého vývoje. Čím víc hráč slíbí, tím více by měl od nás dostat: předobjednávky digitální verze, speciální krabicovou verzi nebo jméno přímo ve hře a také podíly ze zisků,“ popisuje dále Horneman. A co konkrétně vývojáři slibují, že by se v Nexus 2 mělo objevit? Šest nových epizod posouvajících dále celý příběh z původní hry, určitou formu psychických schopností, dvě nové rasy, nové jednotky a systém stavby lodí z jednotlivých kusů. Konečným cílem je vybrat částku 400 000 euro za necelý půlrok. Pokud se to povede, tak by hra měla vyjít koncem roku 2012. Nezbývá, než vývojářům držet palce. Po rozkliku si můžete prohlédnout galerii zveřejněných konceptů.

 

Tagy: byznys vývoj

Zdroje: Blues News

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.