zavřít

Apex Legends vede nelítostnou válku s cheatery, ban dostalo přes tři čtvrtě milionu hráčů

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Podvádění je bohužel velmi lidská vlastnost, se kterou se v prostředí her musí počítat. Nikdo není rád, když ho jiný porazí nekalými prostředky. Neprávem poražení hráči jsou frustrovaní a ke hře se nevrací s takovou radostí jako kdysi. Jaký má smysl hrát, když vyhrávají podvodníci? Pokud si vývojáři chtějí udržet poctivé, aktivní hráče, musí bojovat s těmi nepoctivými. Studio Respawn to v případě své battle royale Apex Legends naštěstí intenzivně řeší.

„Úzce spolupracujeme s experty z EA, konkrétně s oddělením EA Security and Fraud, týmem z Originu, s kolegy vývojáři z DICE, FIFA a Capital Games, a ještě s Easy-Anti-Cheat,“ stojí v oficiální zprávě studia na Redditu. Cheatery tedy opravdu neberou na lehkou váhu.

Postupně se do hry formou updatů dostávají nové systémy bojující s podvodníky. Některé je banují, další mažou podvodné účty, jiné se snaží chetery detekovat. Tvůrci neprozrazují své plány, aby je nezneužila ta zavržení hodná část hráčů, která nectí čistotu kompetitivní scény.

Díky vytrvalé snaze o lepší herní prostředí a díky nástrojům umožňujícím nahlásit podvodné chování bylo od startu Apex Legends zabanováno na 770 tisíc hráčů, bylo zablokováno 300 tisíc pokusů o vytvoření falešných účtů, a jen v posledních dvaceti dnech se banu dočkaly 4 000 účtů prodávajících cheaty. Za poslední měsíc se tak počet zápasů ovlivněných cheatery snížil o polovinu.

„Cheatování v Apex Legends bere velmi vážně a máme spoustu zdrojů, které k problému přistupují z mnoha různých úhlů. Je to neustálá válka s tvůrci cheatů, ve které hodláme pokračovat,“ píše se dále na Redditu. Tvůrci nezanedbávají ani další problémy. Jedním z těch aktuálnějších je vypadávání zvuku blízkých kroků, což snadno dokáže zkazit dobře rozjetou hru. Ale odhalit takový problém není jen tak, proto Respawn žádá hráče, aby jim posílali videa s tímto problémem ze svých her.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person střílečka Titanfall battle royale

Zdroje: Reddit

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.