Střílečka Xenus (Boiling Point) přijde na svět o Vánocích
zdroj: Archiv

Střílečka Xenus (Boiling Point) přijde na svět o Vánocích

8. 7. 2003 10:10 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

I když je Xenus vlastně prvním počinem nezávislého vývojářského studia Deep Shadows, neznamená to, že by lidé, kteří se jeho tvorbou zabývají, byli v herním průmyslu nějakými nováčky.

Všichni členové už mají nějaké předchozí zkušenosti v oblasti vývoje her a samé jádro týmu dokonce tvoří jedinci, kteří si na svůj vrub mohou připsat projekt s názvem Codename: Outbreak. Xenus bude kombinací dvou tradičních žánrů - RPG a 3D akce, přičemž obě tyto složky by měly být zastoupeny rovným dílem. Hru bude vydávat společnost Russobit-M. Podle nejposlednějších informací, by měl být termín vydání pro celý svět jeden, a to o Vánocích tohoto roku.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Protože se Xenus odehrává v Kolumbii, ale nikdo z vývojářů tuto zemi nezná tak dokonale, jak by bylo pro tvorbu hry potřeba, bylo nutné, aby se začali pídit po nějakých informacích a faktech. S hledáním podkladů začali na Internetu, pak se pustili i do muzeí, knihoven, kin a videopůjčoven, a později se i seznámili s lidmi, kteří v této zemi po nějakou dobu žili. Nakonec dokonce přímo kontaktovali pár místních obyvatel. Důvodů, proč byla vybrána zrovna Kolumbie, je mnoho a již jsme je tu několikrát zmiňovali. Především jde pochopitelně o tamní nepřehlednou situaci, nejrůznější navzájem nevraživé frakce, ale i přírodu a prostředí.

Hra je postavena na nové verzi Vital enginu, tzv. Vital 2, který byl zmodernizován prakticky ve všech ohledech a dokáže zvládnout až 300 tisíc polygonů na rámec. Kromě toho prý podporuje i řadu dalších ocenitelných vlastností, jako jsou animace obličejů, "skeletonové animace", unikátním způsobem renderuje rozsáhlá a velice detailně propracovaná teritoria o rozloze 25x25 km, ad. Xenus bude vybaven i multiplayerem, který však bude využívat menších map, protože hledat svého protivníka na tak velkém území by byla docela fuška. Celkem se během hraní budete moci dostat k 20 různým zbraním. Všechny by mělo být možné upgradovat. Použít budete moci i různá vozidla, jejichž ovládání by mělo být tak jednoduché, jako např. u GTA 3.
zdroj: homepage

korgull

Nejnovější články