Co se stalo s akčním RPG Xenus (Boiling Point)?
zdroj: Archiv

Co se stalo s akčním RPG Xenus (Boiling Point)?

13. 7. 2004 13:13 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Vloni prakticky nebylo týdne, kdy by se nevyrojily nějaké obrázky z projektu Xenus, až to začínalo být trochu otravné, neboť žurnalisté i čtenáři byli touto hrou doslova přejedeni.

Od Vánoc 2003 se však po tomto akčním RPG jakoby slehla zem. Za poslední půlrok se k nám nedostaly žádné nové informace a člověk by si pomalu mohl myslet, že tato hra odehrávající v nehostinném prostředí drogových magnátů v Kolumbii byla zrušena. Opak je však pravdou.

S ukrajinskými vývojáři Deep Shadows (autoři Codename: Outbreak) totiž potichu uzavřel smlouvu známý distributor Atari, který si do pre-beta verze hry vymínil řadu úprav. Došlo k přidání dalších misí, zdokonalení RPG systému nebo třeba vylepšení grafiky (dynamické stíny, bump-mapping apod.). HW nároky se mají zejména kvůli rozlehlosti lokací (cca 600 km čtverčních husté vegetace) podobat Far Cry - budou se prý pohybovat okolo Pentia 4 1,5 GHz, GeForce 4 a 512 MB RAM. Zajímavé je, že v americké verzi Xenusu prý byly všechny zmínky o drogách nahrazeny anaboliky. Evropské verze hry se tato změna snad nemá týkat.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Současná politika Atari tedy dává logiku - zatím o Xenusu držet bobříka mlčení, mít klid na práci, aby se v rámci možností hra co nejvíce vyšperkovala a teprve poté ji s velkou pompou předvést natěšené veřejnosti včetně screenshotů s již hotovými grafickými vychytávkami. Do naší galerie přibylo pár nových obrázků už nyní, ale bohužel není zřejmé, nakolik jsou aktuální, avšak jistý pokrok na nich je znát.

Jelikož je termín vydání Xenusu interně stanoven na poslední čtvrtletí 2004 nebo začátek roku 2005 (lokalizace do angličtiny a vylaďování chyb při takové rozlehlosti určitě zabere moře času), dá se odhadovat, že slibovaná intenzivní marketingová kampaň Atari může z části stát na stejných tezích jako v případě STALKERa, kterému se Xenus podobá nejen zemí původu. U nás má vyjít v češtině pod hlavičkou firmy US Action.

jd

Nejnovější články