České obrázky z Heroes of Might & Magic IV
zdroj: Archiv

České obrázky z Heroes of Might & Magic IV

5. 4. 2002 8:14 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Zatímco některé jiné herní weby se neobtěžovaly počkat na vydání kompletně lokalizovaných Heroes of Might & Magic IV a zrecenzovali anglickou verzi hry, my jsme se rozhodli pár dnů ještě vydržet, neboť tato tahová fantasy strategie od 3DO bude určitě stát za to.

Stačí se podívat na sadu deseti exkluzivních screenshotů vytípaných z HoMM IV CZ pre-master verze, které nám poslal Marcin Marzecki z polské vydavatelské firmy CD Projekt. Na obrázcích uvidíte, jak se autoři vypořádali s někdy složitým překladem názvů scénářů nebo staveb ve městech:

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další nové obrázky

Za zmínku stojí také krátký trailer (3 MB, WMV), který jsme nedávno přidali do sekce downloadů, ale zapomněli jsme ho anoncovat v novinkách, takže jste ho mohli minout. Termín vydání české verze Heroes of Might & Magic IV do obchodů za 999 Kč zatím není znám, ale předběžně by k tomu mělo dojít někdy v půlce dubna. Do té doby si můžete ještě jednou přečíst naše vyčerpávající první dojmy z HoMM IV, které jsme získali během hraní novinářské beteverze:
    Pro správného Heroes maniaka má hrdina stejnou prioritu jako rodina a stará se o něj se stejnou péčí a ochotou :-) A v novém díle k tomu budou mít ještě lepší možnosti. Hlavní změnou, která se hrdinů dotkla, je jejich aktivní účast v bitvě. Přesně tak, už jen tak bohorovně nesedí při bitvě na svém oři a kouzlí/nekouzlí. Funguje jako samostatná postava na bojišti (podobně jako v Disciples II: Dark Prophecy) a je na vás, jak s ním naložíte. Můžete ho úzkostlivě bránit a ze zálohy kouzlit, nebo využít jeho velké síly a používat ho například proti větším množstvím slabších jednotek - s jedním kvalitním hrdinou jdou za bitvy bez problému pokosit stovky troglodytů/impů/squirů etc... [více]
Navštívit se vyplatí i Gremlinovy stránky o celé sérii těchto her, které se nachází na všeříkající adrese Heroes.cz. Na závěr už zbývá jen připomenout informace z této březnové novinky, podle nichž nyní tvůrci hry z New World Computing chystají první expansion pack pro Heroes of Might & Magic IV a také multiplayer patch. Ten se objeví časem formou volně stažitelného downloadu, neboť v krabicové verzi hry je obsažena pouze varianta Hot-Seat (tzn. více střídajících se hráčů na jednom počítači).
zdroj: CDProjekt zdroj: Archiv

jd

Nejnovější články