zavřít

Call of Duty 2 - první informace a obrázky

Windows

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Předplatitelům amerického časopisu PC Gamer se v poštovních schránkách uhnízdilo dubnové číslo, jehož hlavní devizou je exkluzivní odhalení Call of Duty 2.

A protože digitální fotoaparáty už naštěstí nepatří mezi nedostatkové nebo předražené zboží, na internet se dle očekávání bleskovou rychlostí dostaly premiérové obrázky. Společně s nimi jsme se o tomto pokračování hry roku 2003, týmové first-person akce z období druhé světové války dozvěděli první informace, o které se s vámi rádi podělíme.

Call of Duty 2 bude stejně jako předchůdce obsahovat tři singleplayerové kampaně. Ta za Američany se má odehrávat v západní Evropě (snad Omaha Beach, Battle of the Bulge) a ta za Rusy bude mít dějiště logicky posunuté směrem více na východ (Kursk, Moskva). Oproti tomu při tažení v roli Britů zavítáte do Normandie a také do zbrusu nového prostředí severní Afriky. Navštívíte například egyptský El Alamein, libyjský Tobruk nebo tuniské Toujane roku 1943, kde se vžijete do kůže proslulé 7. obrněné divize proslavené pod názvem Desert Rats - a to vše s důrazem na co největší autentičnost díky dobovým fotografiím a materiálům. Prezident tvůrců z Infinity Ward ještě lobuje za německou kampaň, ale s tou se asi nesetkáme dříve než v datadisku.


Co se týká samotné hratelnosti, oproti prvnímu dílu se máme těšit na méně lineární a naskriptované mise. Co si pod tím představit? To, co dříve obstarávaly skripty, má v Call of Duty 2 zajišťovat samotná umělá inteligence nepřátel, alespoň to tvrdí producent hry z Activision. Nelineárnost se zase projeví přístupností větši části bojiště (něco jako v Hidden & Dangerous 2, avšak žádné GTA), kde si budete moci svobodně vybrat, v jakém pořadí splníte dané úkoly (ala Hitman). Pokud byste své cíle vyřizovali jen podle toho, jak jsou za sebou geograficky poskládány na mapě, čeká vás obvykle postupný frontální útok, ale když to vezmete nepřímo oklikou, užijete si více stealth akce a odstřelování sniperkou. S tím souvisí další změna, která spočívá v možnosti přeskakovat z hraní jedné kampaně do druhé - to pro případ, že byste se někde zasekli. Mise zasazené do dalšího historického roku se ale odemknou až tehdy, když doděláte všechny úkoly z toho minulého.

Call of Duty 2 nebude pohánět licencovaný DOOM III engine, jak by si někdo mohl myslet, nýbrž úplně nový grafický 3D engine vlastní výroby, který má disponovat všemi moderními efekty a technologiemi (normal mapping, specular mapping, osvětlení a stíny v reálném čase atd.). Chybět pochopitelně nebudou ani nové zbraně (přibližně 15 kousků) nebo ovladatelná vozidla jako tanky a džípy včetně letecké a dělostřelecké podpory. Vydání hry je naplánováno na letošní podzim a více se o ní dočtete v příštím čísle časopisu LEVEL.

Update 27.2. - do galerie přibyly další čtyři screenshoty (thx Joe from LanHarbor).
zdroj: fansite, diskusní fóra, PC Gamer

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.