Battlefield klon Frontlines oficiálně & první obrázek
zdroj: tisková zpráva

Battlefield klon Frontlines oficiálně & první obrázek

20. 4. 2006 23:23 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

O nové SP/MP hře Frontlines: Fuel of War jste se prvně mohli dočíst ve středu a nyní se k ní vracíme, protože došlo k jejímu oficiálnímu ohlášení distributorem THQ.

Díky tomu byl na oficiální stránce uveřejněn premiérový screenshot ve vysokém rozlišení, při jehož obdivování mějte na vědomí velmi vzdálený termín vydání (podzim 2007). I to, že se jedná o krajinku vyrenderovanou Unreal enginem 3, alespoň to tvrdí Game Informer.

Obrázek

Většina novinářů asi bude Frontlines definovat jako takový mix Battlefieldu a Enemy Territory: Quake Wars, ale samotní autoři hru nazývají first-person akcí z blízké budoucnosti. Vyzdvihují přítomnost mnoha vehiklů i otevřený herní svět, kde civilizace svádí boj o ztenčující se zásoby ropy a zemního plynu. Mise v singleplayerové kampani mají být nelineární a hráč si bude moci svobodně vybrat, kam chce posunout frontovou linii, kolem níž se zde bude vše točit. Osedláte přitom futuristický útočný tank nebo experimentální dálkově ovládané letouny.

Na hře momentálně v Kaos Studios pracuje tým 50 lidí, mezi nimiž byste prý našli spoluautory FEAR, Medal of Honor, DOOM 3 a především návrháře klíčové technologie pro Battlefield 2. Jediný, kdo ze zrodu Frontlines nemá velkou radost, budou Digital Illusions, kteří tyto vývojáře najali po úspěchu Desert Combat BF1942 modifikace, aby jejich oddělení krátce po finišnutí BF2 zrušili. Nový projekt pro jiného distributora proto lze vnímat jako takovou jejich pomstu společnosti Electronic Arts a jistě není náhoda, že půjde o přímou konkurenci Battlefieldu 2142 (jediné české preview).
zdroj: homepage, vlastní

Nejnovější články