Akční adventura Beowulf se severskou mytologií
zdroj: tisková zpráva

Akční adventura Beowulf se severskou mytologií

28. 3. 2006 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Beowulf je přezdívka bývalého crackera Razoru1911 a ode dneška také název pro akční adventuru vznikající v dílnách německého studia 4HEAD, které vešlo ve známost středověkou simulací The Guild.

Jejich nový projekt se inspiroval severskou mytologií z ranné doby Vikingů. S válečníkem Beowulfem, který se stal legendou po zdolání zlého monstra Grendela, budete pobíhat po pláních a horách na území dnešní Skandinávie, abyste se tam střetli s obyčejnými nepřáteli i nadpřirozenými bytostmi. K tomu bude ve hře docházet velice často a také proto přinese inovativní systém soubojů nablízko, který má vůbec poprvé autenticky simulovat šermování mečem. Namísto omezeného počtu komb jako v jiných titulech byste zde měli mít plnou kontrolu nad každičkým pohybem vaší zbraně a postavy, což prý dovolí vytvoření si vlastního stylu boje, přičemž ovládání má zůstat intuitivní a snadné k naučení.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Pokročilý fyzikální engine zase dle slov autorů slibuje zajištění vysoké úrovně realismu a dynamické hratelnosti - stejně jako next-gen 3D technologie s mnoha moderními efekty (bump-mapping, normal mapping, realtime stíny a nasvícení, využití shader modelu 3.0, prostorového zvuku atd.). Posoudit, nakolik se typicky velkohubá prohlášení vývojářů shodují s realitou, můžete zatím na čtveřici screenshotů, které v galerii doprovází pár artworků původem z oficiální stránky, kde jsou i podrobnosti o příběhovém pozadí a dvě krátká videa. Beowulf pro PC/X360/PS3 zatím nemá vydavatele ani stanoven termín vydání, k němuž tím pádem zřejmě nedojde dříve než v průběhu příštího roku.
zdroj: homepage

Nejnovější články