Zakladatelé Criterionu chtějí na odkaz Burnoutu navázat dvojicí nových titulů
zdroj: tisková zpráva

Zakladatelé Criterionu chtějí na odkaz Burnoutu navázat dvojicí nových titulů

22. 6. 2018 13:43 | Novinky | autor: Adam Homola |

Burnout je, alespoň v mých očích, zatím pořád nezdolaným vrcholem zběsilého arkádového ježdění a bourání. Jeho tvůrci ze studia Criterion jsou už částečně v tahu a studio naposled pracovalo na kontroverzním Battlefront II. Jeho zakladatelé Alex Ward a Fiona Sperry jsou ale nějakou dobu pryč, založili firmu Three Fields Entertainment a k Burnoutu se pomalu vrací. Sice oklikou, a loňská Danger Zone se zase tolik nepovedla, ale jejich nově oznámená dvojice závodních her Burnout až podezřele připomíná.

Prvním oznámeným titulem je Danger Zone 2, přímé pokračování loňského a nepříliš vřele přijatého Danger Zone. Jeho recenze se pohybovaly jen lehce nad průměrem, nicméně jako první krok správným směrem to nebylo špatné. Aktuálně oznámená dvojka chce první díl rozšířit snad ve všech směrech, a hlavně se vymanit z nezajímavého a sterilního testovacího prostředí do ulic.

V Danger Zone 2 se tak podíváte do sedmnácti lokací rozprostřených mezi dálnice Ameriky, Anglie a Španělska. Rychlého a nebezpečného ježdění a samozřejmě hromady bouraček si tak užijete na veřejných silnicích za plného provozu, což je oproti omezené jedničce příjemná změna.

Danger Zone 2 zdroj: tisková zpráva

Hru bude opět pohánět Unreal Engine 4 a pokročilá fyzika vozidel. Když ji zvládnete, budete moct soupeřit s ostatními hráči o to, kdo dokáže na silnici udělat větší bordel. Do online žebříčků se budete moct zapsat vždycky s jedním z osmi dostupných aut, mezi kterými nechybí ani formule, taxík nebo kupéčko. Danger Zone 2 vyjde už 13. července, a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Druhým čerstvě oznámeným titulem stejného studia je Dangerous Driving, které tvůrci popisují jako kompetitivní závody na uzavřených tratích. Nebudou tam chybět boosty, možnost sejmout nepřátelská auta, destrukce a prý “ty největší bouračky, jaké jste doposud v závodní hře viděli”.

Danger Zone 2 zdroj: tisková zpráva

To jsou silná slova nejen vzhledem k Burnoutům, ale i aktuálnímu Wreckfestu, který laťku destrukce posouvá zase o kousíček dál. Dangerous Driving vyjde v zimě na PC, PlayStation 4 a Xbox One, ale tvůrci ze hry zatím nezveřejnili ani obrázky, ani video. Na první materiály a pořádnou nálož informací si tak budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Nejnovější články