Zabiják Jason Voorhees se vrátí v herní podobě hororu Pátek třináctého
zdroj: tisková zpráva

Zabiják Jason Voorhees se vrátí v herní podobě hororu Pátek třináctého

12. 1. 2015 14:39 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pátek třináctého patří mezi kultovní horory, jehož hlavní „hrdina,“ Jason Voorhees je se svou hokejovou maskou a mačetou jedním z nejznámějších filmových zabijáků křičících teenagerů. Po dlouhé době se tenhle zabiják vrací na herní pole s prozaicky nazvaným titulem Friday the 13th. Netradičně jej ale neoznámil distributor či tvůrce, ale Sean S. Cunningham, režisér a producent původního filmu Pátek třináctého. Cunningham právě chystá stejnojmenný seriál, s nímž bude ostatně vydání hry souviset.

„S novým televizním seriálem a plány na třináctý film jsme měli dojem, že přišel čas konečně prozkoumat Jasona, Crystal Lake kemp a zbytek příběhu Pátku třináctého v interaktivní podobě. Máme spoustu nových nápadů, které podporují znovuhratelnost a přináší napětí, jaké fanoušci série očekávají,“ vysvětluje Cunningham.

Jinak toho o hře mnoho nevíme. Nejvíce napovídá fakt, že by měla nabídnout asymetrický multiplayer, který v dnešní době získává čím dál větší oblibu. Že bude Friday the 13th primárně o zápolení hráčů svědčí i fakt, že zde bude kooperativní i PvP multiplayer. Hádám tedy, že skupinka hráčů bude stát proti jednomu, který si zahraje za Jasona. Ostatně, tenhle model zkouší i na Kickstarteru zafinancovaná Last Year.

Pozoruhodné je, že zatím neznáme název studia, které má na Friday the 13th pracovat. Cunningham pravil, že je „zkušené.“ Právě název vývojáře ovlivní, zda hra bude patřit mezi černé koně letošního roku, nebo půjde o odpadní přívěsek seriálu. Definitivně to zjistíme až v říjnu, kdy hra vyjde na několik blíže nespecifikovaných platforem.

Nejnovější články