zdroj: Game Science

Záběry z nezávislé čínské mytologické akce Black Myth: Wukong vás ohromí

21. 8. 2020 7:45 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

O Black Myth: Wukong jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Jde o akční adventuru vyvíjenou nezávislým čínským studiem Game Science a podle prvních zveřejněných záběrů z hraní by rozhodně mělo jít o titul, kterému bychom měli věnovat pozornost i na západě. Už proto, že graficky vypadá líp než 95 % místní AAA produkce.

Studio založilo v roce 2014 několik bývalých zaměstnanců Tencentu, momentálně čítá něco kolem 40 lidí. Game Science má zatím za sebou trojici titulů, které vyšly pouze v Číně a cílily na mobilní i PC hráče. Čerstvě oznámenou akční adventuru studio vyvíjí v Unreal Enginu 4, hratelností se inspirovalo u západního God of War, ale také v nejnovějším Monster Hunterovi či u Sekira.

V třináctiminutovém videu si tak můžete povšimnout třeba soubojového systému ne nepodobnému žánru soulslike, ovšem okořeněného porcí speciálních schopností včetně možnosti zmrazit nepřátele uprostřed pohybu, odrážet šípy a předvádět nejrůznější parádičky na dálku i na blízko. Podle průmyslového analytika Daniela Ahmada by celkový počet schopností měl dokonce činit 72, stejně jako v knižní předloze.

Black Myth: Wukong totiž čerpá inspiraci z čínské mytologie a literatury, konkrétně z jednoho ze čtyř klasických románů Putování na západ z 16. století. Ten pojednává pouti buddhistického mnicha do Indie a střední Asie. V populární verzi vyprávění je tenhle mnich ve skutečnosti opicí, což je také případ hlavního hrdiny Black Myth.

Dokáže na sebe ale brát také podoby jiných zvířat, což je poměrně praktická herní mechanika demonstrovaná na příkladu cikády, v jejíchž krovkách se protagonista dokáže vyhnout zrakům a zbraním nepřátel.

Game Science plánují Black Myth vydat na PC a na příští generaci konzolí, ale zatím nemá stanovené datum vydání. Není ani blízko dokončení, protože jsou teprve najímáni vývojáři na některé klíčové pozice. I tak jde ale o titul, který si do budoucna ponecháme v hledáčku.

Nejnovější články