Za měsíc vyjde HD remake Age of Empires II s řadou vylepšení
zdroj: tisková zpráva

Za měsíc vyjde HD remake Age of Empires II s řadou vylepšení

7. 3. 2013 19:14 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Málokdy souhlasím s formulacemi z tiskových zpráv, ale v tomto musím Microsoftu dát za pravdu. Když před 14 lety vyšla strategie Age of Empires II, znamenalo to pro celý žánr přechod do nového věku. Věku, který si nyní budete moci připomenout, aniž byste kvůli tomu museli provádět magické rituály nutné ke spuštění původní hry na moderních systémech. Za měsíc a pár dní, konkrétně 9. dubna, totiž vyjde pouze na Steamu HD edice Age of Empires II, která přinese vyleštěnou grafiku s podporou full HD rozlišení (názorně ukázáno na videu v článku), podporu zobrazení na více monitorech, vylepšené efekty a nasvícení, podporu achievementů a podporu Steam Workshop (a tím pádem obsahu od uživatelů).

Hlavní atrakcí AoE II: HD Edition však pro mnohé bude fakt, že její součástí bude i stejně vyšperkovaný datadisk Age of Empires II: The Conquerors, který celkový počet národů zvedá na 18. Podporovány budou operační systém od WinXP po osmičky, k hraní vám bude stačit starodávná mašina s 1GB Ram a 1.2GHZ procesorem, takže si zahrajete jistojistě i na kdejakém netbooku. Ostatně, tahle hra je stavěná proto, aby byla hrána za deštivých dní na dovolených a tak dále. Však to sami dobře znáte.

Celá tahle sranda vás přijde na 19 euro, při předobjednání zaplatíte o pár kaček méně. Novinky a změny oproti originálu si můžete prohlédnout na videu nebo na několika nových obrázcích. Tak jaká, půjdete do toho? Upřímně, docela bych si to vyzkoušel, kdysi mě AoE série docela bavila...

Nejnovější články