Za Kamelot a proti Artušovi! RPG King Arthur: Knight’s Tale je tady
zdroj: Neocore Games

Za Kamelot a proti Artušovi! RPG King Arthur: Knight’s Tale je tady

27. 1. 2021 14:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Artuš i Mordred padli. Zabili se navzájem v nelítostném boji, ale tím jejich vzájemná nenávist neskončila. Osud tomu chtěl jinak, a tak je nechal naživu, aby si i nadále mohli jít po krku. Artuš ovšem zmizel a vy ho v roli Mordreda musíte vypátrat a už definitivně připravit o život. Své plány začnete snovat z trosek Kamelotu, kterému časem navrátíte zašlou slávu.

U pověstného Kulatého stolu shromáždíte desítky věrných rytířů. Odtud budete mít přehled o situaci ve světě, budete své přisluhovače posílat na nejrůznější mise a sami se vrhat do nebezpečných výprav.

King Arthur: Knight's Tale v sobě snoubí spoustu zajímavých prvků. Na jedné straně tvůrci slibují hluboké systémy RPG a nebojí se je srovnávat s velkými RPG hrami – každý z vašich rytířů má vlastní strom dovedností a s pomocí nacházeného lootu se staráte o jejich výbavu, a tedy i možnosti v boji.

Na straně druhé vás čekají tahové souboje s nejrůznějšími bídáky, ale i bossy, kteří vám budou stát v cestě za potenciálně šťastným koncem vašeho příběhu. No a na straně třetí je zde ještě management vašeho zázemí, tedy Kamelotu.

V předběžném přístupu bude k vyzkoušení jenom zlomek těchto systémů. Příběhové mise jsou k dispozici všehovšudy dvě z plánovaných dvaceti, je zde i několik vedlejších questů, z 30 zamýšlených hrdinů a jejich pěti tříd okusíte sedm statečných ze čtyř tříd, vylevelíte se maximálně na pátou úroveň a ke správě Kamelotu sotva přičuchnete.

Nicméně tvůrci ze studia Neocore Games nepočítají s tím, že by King Arthur: Knight's Tale trčel v early accessu roky. Jejich záměrem jsou pouhé měsíce a plné vydání hry ještě letos minimálně na PC, přičemž později by se měly dočkat i konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Vstupenka do předběžného přístupu stojí 35 eur a první uživatelské ohlasy se zdají být velice pozitivní. Uvidíme na konci roku Krále Artuše mezi nejlepšími strategiemi a/nebo RPG?

Nejnovější články