Xbox One X v edici Cyberpunk 2077 skrývá tajnou zprávu
zdroj: Xbox YouTube

Xbox One X v edici Cyberpunk 2077 skrývá tajnou zprávu

8. 6. 2020 10:22 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

CD Projekt RED rozjel v případě nadcházejícího Cyberpunku 2077 masivní marketingovou kampaň, jejíž součástí jsou mimo jiné speciální edice hardwaru. Bystří fanoušci, kteří si už stihli pořídit konzoli Xbox One X v limitované edici, postřehli zašifrovanou zprávu na zadní straně.

Slůvka Uniform, Victor, Mike a Echo pochází z klasické hláskovací tabulky NATO, kterou používají třeba radioamatéři. Vzkaz UV ME si hráči správně vyložili jako pobídku k použití ultrafialové lampy, která na konzoli odhalila milý vzkaz – „mnoho jazyků, jedna zpráva“ a poděkování v patnácti jazycích včetně češtiny. Nikoli shodou okolností právě v jazycích, v nichž bude lokalizovaný Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 Xbox One X zdroj: Reddit   Cyberpunk 2077 Xbox One X zdroj: Reddit

Hezká drobnost pro zvídavé, že? Někteří fanoušci na Redditu byli ovšem i tak trochu zklamaní, že nejde o součást hádankové série, kterou tohle stále nevydané kyberpunkové RPG proslulo.

CD Projekt RED minulý týden odložil plánovaný stream, který měl proběhnout ve čtvrtek, kvůli rozsáhlým protestům proti rasismu v USA. Novou ukázku z Cyberpunku 2077 tak předvede až 25. června, pokud ji tedy nepotká nějaký další odklad.

Samotná hra vychází 17. září 2020 pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články