WCG šampión v Need for Speed: Most Wanted nesl vlajku na zahájení OH v Soči
zdroj: Archiv
Novinky

WCG šampión v Need for Speed: Most Wanted nesl vlajku na zahájení OH v Soči

8. 2. 2014 17:30 | autor: Daniel Kremser |

Včera začaly zimní olympijské hry v Soči a úvodní ceremoniál překvapivě nepřipomínal pouze klasické sporty, nýbrž i ty digitální. Jedním z osmi vlajkonošů olympijské vlajky totiž byl i bývalý virtuální závodník Alan Enileev, který v roce 2006 vyhrál titul šampiona World Cyber Games ve hře Need for Speed: Most Wanted. Jak vidno, neodnesl si pouze 15 tisíc dolarů, ale také budoucí olympijskou slávu.

Paralela mezi jeho účinkováním na zahajovacím ceremoniálu a vítězstvím ve World Cyber Games je ale více než patrná. Soutěž organizovaná pod záštitou Samsungu (WCG) je totiž ve světě profesionálního hraní považována za jakousi obdobu olympijských her. Dokonce i Coubertinovo olympijské motto je až nápadně podobné tomu, kterým se chlubí WCG.

Abychom ale nebyli za prvoplánové agitátory, volba je to více než zvláštní. Méně známého profesionálního hráče by totiž organizátoři hledali jen těžko. Je trošku zarážející, že kreativní režisér ceremoniálu Konstantin Ernst nesáhl po někom ze sféry StarCatu,  DotA nebo League of legends, kde patří ruští hráči mezi absolutní špičku, a místo toho zvolil naprosto neznámé jméno. Přesto jde o „zmínku“, kterou jsme opravdu nečekali...

Nejnovější články