Wasteland 3 se připomíná novým trailerem a ohlašuje datum vydání

15. 11. 2019 15:30 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Mrazivé Colorado ve Wasteland 3 mělo odvážné dobrodruhy původně přivítat už letos, ale poté, co jeho autory, studio InXile, vloni koupil Microsoft, došlo k odkladu. Nové datum vydání bylo určeno na květen příštího roku, což nám na akci X019 sdělil sám zakladatel studia, Brian Fargo.

Nelítostný boj o přežití v postapokalyptické pustině na sebe znovu vezme podobu tradičního RPG, které klade důraz na složení party a taktický boj. Krom mechanických i organických zrůd se tentokrát budete muset vypořádat i s nástrahami prostředí, s čímž vám mimo jiné pomůže i nový „člen“ party – vlastní vozidlo, které je možné zahlédnout i v nové upoutávce:

zdroj: inXile Entertainment

Jako poslední přeživší rangeři se pokusíte vrátit řád do oblasti, v níž bují chaos a násilí pod taktovkou tyranských gangů. Svoboda, lidská práva a životní pohodlí jsou koncepty, co zesnuly společně s pádem prvních bomb, ale najdou se i tací, kteří věří, že je možné se k nim vrátit. Správně. Patříte k nim i vy.

To znamená, že krom péče o základnu a kárných výprav budete také činit příběhová rozhodnutí schopná změnit svět. A pokud by vám snad taková zodpovědnost přišla jako až moc velké břímě pro jednoho velitele, můžete ji rozpůlit, protože ve Wasteland 3 poprvé v sérii najdete kooperativní multiplayer.

Hra využívá lehce přepracovaný systém dialogových stromů z Torment: Tides of Numenera, což napovídá, že nejen mordováním monster z konce světa je coloradský ranger živ. Bude se i povídat. S kompletním dabingem, mimochodem.

Hra vychází 19. května na PC, Xbox One a jelikož padl slib ještě před tím, než studio získal Microsoft, také PlayStation 4. Rovněž bude k dispozici v rámci služby Xbox Game Pass.

Pokud už nyní víte, že se coloradských sněhů neleknete a budete si chtít hru pořídit, jsou k dostání předobjednávky. Hra vyjde na 60 eur a jako předobjednávkový bonus obdržíte pár herních předmětů: rangerský odznak, generálskou čepici a brýle a sněžnou kamufláž na zbraně.

Nejnovější články