Vzhůru za umírajícími hvězdami v early accessu Sunless Skies
zdroj: Archiv
Novinky

Vzhůru za umírajícími hvězdami v early accessu Sunless Skies

31. 8. 2017 12:52 | autor: Patrik Hajda |

Od událostí v Sunless Sea uběhlo již deset let a okolnosti tomu chtěly, aby královna Viktorie přesunula své britské impérium z temných moří mezi hvězdy. To však ještě nikdo nevěděl, že hvězdy nejsou jen šedé kusy horniny, ale živoucí bytosti, které pomalu ale jistě umírají. Podaří se vám a vaší vesmírné lokomotivě odhalit původ jejich trápení?

Sunless Skies nabídne hratelnost velice podobnou svému předchůdci – čeká vás průzkum tajemného vesmíru, dokování v přístavech, řešení hladu, strachu a tepla, odhalování příběhů a samozřejmě spousta a spousta restartů vlivem nevyhnutelné smrti.

V rámci předběžného přístupu samozřejmě není k dispozici celá hra, ale menší ukázka. Ze čtyř regionů se podíváte do jediného s názvem Reach, kde budete skenovat dálavy svým netopýrem, zakotvíte v jedenácti přístavech a nevyhnete se ani soubojům s ostatními lokomotivami a vesmírnými příšerami.

zdroj: Archiv

Zatím chybí, ale později přibydou prvky, které ze Sunless Skies udělají podobně nezapomenutelný zážitek, jako v případě Sunless Sea. Budoucí updaty umožní tvorbu vlastní postavy, náhodné události objevující se při proplouvání mezi hvězdami, obchodování v přístavech, nastavení obtížnosti, ale také posmrtné odkazy.

Pro aktuální verzi to znamená, že vás po smrti nečeká elegantní navázání na zesnulého kapitána, ale kompletní restart s tou samou obyčejnou postavou. Jako ukázka některých herních mechanik to pro nové hráče poslouží, pokud si však chcete užít plnohodnotný zážitek, budete muset počkat na plnou verzi nebo sledovat updaty a včas naskočit. Ranou verzi Sunless Skies můžete vyzkoušet na Steamu za 23 eur (do 6. září s 10% slevou).

Nejnovější články