zdroj: Excellent Rectangle

Vyzkoušejte demo originálního roguelite hokeje Tape to Tape

24. 5. 2022 12:12 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Zatímco skutečné hokejové mistrovství světa je v plném proudu (našince dnes v 19:20 čeká poslední skupinový zápas s lídrem tabulky Finskem), své vlastní mistrovství ve velmi neotřelém herním hokeji můžete předvést ve sportovním roguelite Tape to Tape.

Tape to Tape sice na první pohled vypadá jako indie varianta licencovaného NHL se svéráznou 2D grafikou naroubovanou na 3D animace, ale v jádru jde o docela jinou hru než simulátor hokeje. Vždyť hokejku vám ve své špinavé dílně s výhní naostřuje nějaký maskovaný kovář!

Odkud vítr vane, vám prozradí inspirace mladého tříčlenného studia Excellent Rectangle – vycházeli z her Slay the Spire, Hades a NHL 94. Ve hře budete hrát hokej, ale zároveň budete cestovat po mapě k vybraným událostem a vybírat si po vyhraných zápasech z několika odměn, které vylepší schopnosti konkrétního hráče či celého týmu.

Prohrou vaše hokejová pouť skončí, ale protože jsme v žánru roguelite, zmíněný kovář vylepší statistiky vašeho týmu, abyste se příště dostali o kousek dál, potkali po cestě nové hráče a postavili ještě lepší tým. Jednotliví hokejisté budou spadat do několika archetypů, takže si můžete vytvořit tým třeba z ranařů, kteří zajistí to, aby protihráči trávili víc času na zádech než na bruslích.

Tape to Tape sice bude primárně o singleplayerové kampani, ale nebude chybět možnost dát si ji ve dvou v kooperaci nebo se utkat s ostatními hráči v multiplayeru pro čtyři. Něco z toho si můžete vyzkoušet v demoverzi na Steamu, na plnější zážitek si musíte počkat do prosince, kdy hra vyjde v předběžném přístupu.

Právě teď běží její kickstarterová kampaň, kde se tvůrcům již podařilo pokořit cílovou částku 360 tisíc korun. Kampaň stačí podpořit 460 korunami, abyste si zajistili klíč do early accessu a dvojnásobný příspěvek vás vpustí i do uzavřené bety.

Nejnovější články