Zkušený vývojář Pavel Širůček, který stál u zrodu her jako Hidden & Dangerous či Vietcong, před více než třemi lety vydal výborně hodnocenou mobilní hru Dungeon Faster. Na základě jejího úspěchu se rozhodl vystavět novou hru, která už je ale určená pro počítače. Jmenuje se Dungeon: Faster & Deadlier a od včerejšího dne jí najdete na Steamu.
Jedná se o dalšího zástupce z řady karetních roguelite her se stavbou vlastního balíčku, tedy čeká vás volba cesty kupředu přes jedno nebezpečí za druhým, sbírání nových karet, vylepšování hrdinů a mnoho dalšího.
Musím říct, že Dungeon: Faster & Deadlier mě už na první pohled zaujal kreslenou grafikou. Na ten druhý zase trojím využitím karet, které buď můžete obětovat pro získání zdrojů, nebo je zahrát za získané zdroje, nebo je zahrát s pomocí kultovních předmětů a změnit tím jejich účinek.
Na výběr zároveň je z pěti různých hrdinů se svými silnými, ale i slabými stránkami. Zajímavě vypadá i hrací pole rozdělené do čtvercové sítě obsahující nejrůznější bonusy. Pokud vás hra Dungeon: Faster & Deadlier zaujala, pořídíte ji za skromných 10 eur, přičemž až do 20. prosince můžete ušetřit 1 euro v rámci zaváděcí nabídky.