Vynikající budovatelský survival RimWorld přechází do bety s pořádnou porcí nového obsahu
zdroj: Steam

Vynikající budovatelský survival RimWorld přechází do bety s pořádnou porcí nového obsahu

20. 11. 2017 17:36 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Těžko se mi věří, že jsou to již čtyři roky od spuštění první alfa verze hry RimWorld, která okořenila budovatelský systém Prison Architect komplexními survival prvky. Na Steamu se objevila teprve během loňského léta a i když se vývoj zdá nekonečný, rozhodně postupuje ke zdárnému konci. RimWorld totiž přechází do bety.

O tom, proč by RimWorld neměla uniknout vaší pozornosti, se rozepsal už Láďa ve svých dojmech z letošní verze hry. Jako další důvod může být fakt, že právě RimWorld se loni postavila do samotného čela nejlepších nezávislých her roku dle webu IndieDB. A pokud vám ani to jako důkaz kvality nestačí, tak 97 % pozitivních recenzí z 13 tisíců hodnotících na Steamu snad mluví za vše.

Nejzajímavější na tom všem je, že hře nijak neubližuje opravdu zdlouhavý vývoj. Mohou za to více méně pravidelné updaty ze strany vývojářů a početná modderská komunita dále rozšiřující obsah hry. Nás ale zajímá především ta oficiální stránka, podle které je RimWorld již v cílové rovince.

zdroj: Vlastní

Co to přesně znamená? V podstatě hotovo ve smyslu základních mechanismů hry. Nejbližší updaty sice přinesou spoustu dalšího obsahu, ale základní hratelnost se už výrazně nezmění. Aktuální update s číslovkou 0.18.1722, kde 18 je jeho pořadí a 1722 je počet dní od počátku vývoje, rozšiřuje obsah o močálové oblasti, nové události typu tornádo a pád meteoritu, přidává nový nábytek, odměny za úkoly, psychické stavy, detailní záznam soubojů…

Seznam změň a novinek čítá desítky bodů, na které se sami podívejte zde. Tvůrci z Ludeon Studios se sice ani teď neodvažují mluvit o nějakém datu dokončení, ale přechod do bety mi dává naději, že už nemluvíme o letech, ale o měsících. Sám bych vydání plné hry tipoval do první poloviny příštího roku, ale je to jen můj osobní odhad.

Nejnovější články