Většina funkcí ovladače DualSense už funguje i na Steamu

20. 11. 2020 12:21 | Novinky | autor: Pavel Makal |

PlayStation 5 přichází na trh s revolučním ovladačem DualSense, který přináší novou generaci haptické odezvy. Pokud pořízení nové konzole neplánujete a hrajete na PC, ale přesto byste rádi výhody DualSense využívali, máme pro vás dobrou zprávu – nový update Steam Client Beta přináší dodatečnou podporu funkcí tohoto ovladače.

DualSense na Steam API sice fungoval už nyní, ale bohužel bez dodatečných funkcí, které ovladač dělají unikátním. Nový update přináší podporu LED osvětlení, dotykové plošky, gyroskopu a vibrací. Jediné, co ještě zbývá, je implementace podpory adaptivních triggerů, tedy patrně nejzásadnějšího modifikátoru herního zážitku, jaký DualSense nabízí.

Stále se jedná o betu, na obrazovce například pořád uvidíte tlačítka s xboxovými symboly a dle uživatelů vibrace fungují jen při kabelovém připojení. Je také otázka, kolik her na Steamu přijde s plnou podporou funkcí ovladače, přesto se ale zdá, že Valve nelení a kompletní fungování DualSense na Steamu je za rohem.

Ovladač pro PlayStation 5 jsme dopodrobna rozebrali v našem včerejším videu a jeho výhodám se věnuji jak v recenzi samotné konzole, tak v hodnocení titulu Astro's Playroom, který DualSense skvěle prezentuje. 

Nejnovější články