V Rising je další hit na poli survivalů. Za 3 dny se prodalo přes 500 tisíc kusů
zdroj: Stunlock Studios

V Rising je další hit na poli survivalů. Za 3 dny se prodalo přes 500 tisíc kusů

23. 5. 2022 13:30 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Survival hry nás jen tak neopustí, pokud můžeme soudit podle neustávajícího a masivního zájmu hráčské populace. Jak se zdá, stačí vybrat dostatečně zajímavé prostředí, dodat relativně odladěný produkt a máte vyhráno! Po neobyčejně úspěšném vikinském Valheimu tak přichází na řadu upírský V Rising.

Hra je teprve v předběžném přístupu, ale už za první tři dny si titul koupilo na 500 tisíc hráčů. Na žebříčku Steamu upíři překonali jak stále dominující Elden Ring, tak i nedávno oznámenou Armu Reforger (která mimochodem v žebříčku prodejů sedí na krásném bronzovém místě). V Rising se dokonce do seznamu nejprodávanějších titulů Steamu dostal dvakrát. Na pátém místě je totiž balíček s DLC Eldest Bloodline.

zdroj: Stunlock Studios

V Rising má na triku švédské vývojářské studio Stunlock známé především díky své práci na hře Battlerite. I ta měla v době svého vydání naprosto fantastický začátek, kdy hru hrálo na 200 tisíc hráčů souběžně. S ubývajícími roky ale popularita onlinové mlátičky skomírala.

Jestli podobný osud čeká i V Rising, je samozřejmě ve hvězdách. Začátek má ovšem tenhle survival našlápnutý výborně. Co se týče budoucnosti, Stunlock odhaduje, že by hra měla zůstat v předběžném přístupu zhruba rok. Finální verze pak bude obsahovat více biomů, nové zbraně a kouzla, nové nepřátele, více kosmetiky a další funkce.

Nejnovější články