V realtimové strategii Neverdark zjistíte, jak by vypadal náš svět bez elektřiny
zdroj: tisková zpráva

V realtimové strategii Neverdark zjistíte, jak by vypadal náš svět bez elektřiny

5. 3. 2019 16:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Apokalyptickým scénářům se věnuje spousta her, ale zatímco jsme často svědky zániku civilizace vlivem atomových válek, jiným neméně pravděpodobným prognózám se hry tolik nevěnují. The Division poukázala na snadné šíření smrtelných nemocí pomocí peněz, strategie Neverdark nám zase připomene, jak moc jsme dnes závislí na elektřině.

Představte si Štědrý den v roce 2030. Celý den se straníte masa, abyste uviděli zlaté prasátko, posedíte s rodinou u slavnostní večeře, přesunete se ke krásně osvícenému stromečku, abyste rozdali dárky, a v tu ránu se celý váš byt zahalí do temnoty. Nevypadly vám pojistky. Celé město potemnělo. A s ním i zbytek světa.

Takové příběhové pozadí podpírá hru Neverdark – realtimovou strategii s možností kdykoliv zapauzovat dění na obrazovce. Elektřina je ta tam. Znamená to, že veškerá komunikace utichla, dokonce i internet je minulostí. Zavládl chaos.

zdroj: Archiv

Zákony už neplatí, lidé si mnohem víc váží svého života, jídla a léčiv. Ulice se vyprazdňují, civilizace upadá. Má ale tendenci opět povstat a s vaší pomocí se jí to možná povede. Ujímáte se totiž skupiny lidí odhodlaných vybudovat všechno ztracené hezky od základů.

Proto vyrážíte do skutečných ulic Paříže, New Yorku a Tokia, kde svedete souboj s konkurenčními gangy o území. Ze slavných budov si uděláte, co vás zrovna napadne. Například z Louvru můžete udělat černý trh, v Brooklynu zase vyrostou farmy.

Čeká vás politika, socializace i krveprolití. Máte k ruce několik specialistů, které vysíláte na nepřátelské území vyjednávat, ať už slovy, nebo zbraněmi. Někdy to půjde po dobrém, jindy zase ne. Kromě toho musíte čas od času zareagovat na nějakou nenadálou událost a volit třeba mezi politicky výhodným a eticky správným řešením.

Obrázky prozrazují zajímavou stylizaci připomínající holografické plány měst s barevně zvýrazněnými důležitými objekty. Na záběry z hraní si ale musíte počkat.

Neverdark by měla vyjít ještě letos na PC.

Nejnovější články