zdroj: The Pokémon Company

V Pokémon Scarlet a Violet dostanete legendárního pokémona hned na startu

4. 8. 2022 18:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Nové plnohodnotné pokémoní RPG deváté generace vyjde na podzim, a tak je nejvyšší čas na názornou ukázku. Trailer na Pokémon Scarlet and Violet předvedlo Nintendo v rámci včerejší akce Pokémon Presents. Zaměřuje se zejména na oblast, kam se tentokráte vydáte pokémony lovit. Region Paldea vám nabídne rozlehlé pláně, horská údolí, která si budete moct prohlédnout ze hřbetu svých potvůrek, ale i řádně zalidněné město Mesagoza a mnoho menších farem a vesniček.

Zásadní inovací bude v novém díle Pokémonů minimapa, která vám výrazně pomůže s orientací v otevřeném světě. Ta bude poměrně zásadní, protože se do jednotlivých gymů a protivníků můžete pustit v libovolném pořadí.

Upoutávka klade důraz také na rozšířené možnosti kooperace. Skrz Union Circle budete moct k hraní přizvat až tři kamarády a pokémony v divočině lovit společně, případně se vrhnout rovnou na Tera raidy a postavit se v nich obzvlášť silným variacím.

Právě odvozené pokémoní formy Terastal jsou pro Paldeu další unikátní zvláštností. Vaši svěřenci se jednou za bitvu mohou přeměnit na jakousi krystalickou variantu, která disponuje silnějšími útoky, případně mění jejich živelný typ a jiné vlastnosti. Třeba ikonický Pikachu dokáže coby Terastal létat.

zdroj: Nintendo

Trailer představil také některé nové druhy a varianty existujících pokémonů. Wooper se v Paldee může pochlubit hnědým zbarvením, zbrusu nový Fidough pak připomíná něco mezi psem a bochníkem chleba.

Další novinkou bude hojnější výskyt mocných legendárních pokémonů, kteří v předchozích dílech platili za závěrečnou fázi hry. Ne že byste v Pokémon Scarlet and Violet přišli o Master Ball úplně, už od samotného začátku ale budete mít k dispozici Koraidona nebo Miraidona, kteří vám budou sloužit coby dopravní prostředky. Umí přitom jezdit i po stěnách, plavat nebo plachtit.

Nebyla by to pokémoní hra s duálním názvem, kdyby se drobně nelišily jednotlivé edice. Vedle odlišného vzhledu trenérů budou některé potvůrky exkluzivní – majitelé verze Scarlet si budou moct chytit Larvitara a Stonjournera, vlastníci Violet se pak mohou těšit na Bagona a Eiscue.

Pokémon Scarlet and Violet vychází exkluzivně pro Switch 18. listopadu 2022.

Nejnovější články