V Paradise Lost se mísí 2. světová válka se slovanskou mytologií

1. 9. 2020 10:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Alternativní historie může být velmi zajímavá, obzvlášť ve spojitosti s druhou světovou válkou, jak mi potvrdí kdokoliv, kdo přišel do styku například s příběhem Muže z vysokého zámku. Nejen Wolfenstein nabízí na poli videoher jiný pohled na historické události. Stejnou válku si bere na paškál i adventura z pohledu vlastních očí Paradise Lost, která ale zároveň přichází s dalším originálním pojetím.

V příběhu hry polského studia Polyamorous se 2. světová válka vlekla o 20 let déle a skončila atomovou bombou, kterou ale použili nacisté. Vy, jakožto dvanáctiletý Szymon, narazíte při procházení se polskou apokalypsou na opuštěný německý bunkr, který se stane hlavním dějištěm hry.

V jeho útrobách narazíte na nejednu záhadu. Předně vypadá retrofuturisticky a je plný pokročilých technologických zařízení. S tím kontrastují výjevy ze slovanské mytologie, a jak dokazují záběry z hraní níže, není zde vše betonové, ale bunkr dokonce bují životem. Příroda si vždycky najde cestu...

zdroj: All in! Games

Budeme se bát? Možná. Budeme zvědaví? Rozhodně! Zasazení je dost neotřelé a na první pohled hra nevypadá vůbec špatně. Jde ale o první projekt studia, takže je jistá opatrnost na místě. Paradise Lost se chystá zatím pouze na PC a vyjít by mohl ještě letos.

Nejnovější články