V krásné FAR: Lone Sails musíte s lodičkou překonat moře – ale vyschlé
zdroj: Archiv

V krásné FAR: Lone Sails musíte s lodičkou překonat moře – ale vyschlé

11. 9. 2017 12:50 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Dno nedávno vyschlého moře není zrovna zasazení, které byste ve hrách viděli každý den, avšak akční adventura FAR: Lone Sails taky nevypadá jako zrovna obyčejná hra. Ujmete se v ní role maličké postavičky, která ovládá velikánskou loď. Tedy, loď… má to stěžně, má to plachty, ale jezdí to po písku na dvou obřích kolech, tak si sami vyberte, jak té monstrozitě chcete říkat. Každopádně jde o vaši jedinou naději, jak v postapokalyptické pustině přežít.

Ne že by vás snad čekaly hordy mutantů nebo zombíků. Ne, místní svět je opuštěný, a to je právě ten problém, protože vy přece potřebujete zásoby. A tak vám nezbývá než prozkoumávat vraky obrovských tankerů či navštěvovat ruiny bývalých ostrovních měst. Z těch jsou teď nekropole tyčící se vysoko na vrcholcích hor. Pokud se vám při té příležitosti podaří odhalit, kam se vypařila ona námořní civilizace, která po sobě zanechala všechny své technologické zázraky, tím lépe.

Vaše loď se pohybuje zleva doprava v pojetí 2,5D, a celá hra mi vlastně trochu připomíná mix FTL a Journey. Bez větších odboček se ubíráte určitým směrem, využíváte toho, že vaše postava umí skákat nadlidsky vysoko, užíváte si krásného světa, ale zároveň se staráte o svou lodičku, vylepšujete ji a nervózně očekáváte, kdy se na vás vyřítí nebezpečí. Takový koktejl si dám líbit, zvlášť když ho doprovází klavírní soundtrack nejvyšší kvality.

Na rozuzlení obou záhad (zaprvé co se stalo s civilizací, zadruhé zda půjde o dobrou hru) si počkáte na začátku příštího roku, aspoň tedy na Steamu. Verze pro PlayStation 4 a Xbox One bude následovat, a měla by se vejít taktéž do příštího roku.

zdroj: Archiv

Nejnovější články