V datadisku Order of Battle: Winter War vedete zoufalou válku za Finsko
zdroj: tisková zpráva

V datadisku Order of Battle: Winter War vedete zoufalou válku za Finsko

2. 5. 2016 14:40 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Po US Marines datadisku pro skvělou tahovou strategii Order of Battle: Pacific oznámil vydavatel Slitherine novou expanzi. Vyjde v červenci, jmenuje se Winter War a jak název napovídá, podíváte se do zcela jiných končin světa, než je tropický Pacifik. Tentokrát si zahrajete na mrazivé západní frontě a to přímo za Finsko v trojici konfliktů, které začínají Zimní válkou, kdy byl severský stát napadený Sovětským svazem.

Ačkoliv víme, jak válka dopadla v reálné historii, je zjevné, že nebude snadné dosáhnout stejného výsledku i ve hře. Sovětský svaz disponuje nesrovnatelně větším množstvím tanků a letadel, stejně jako množstvím vojáků. Proti němu stojí malá, ale odhodlaná finská armáda, která kromě znalosti terénu využívá k boji i extrémní podmínky, které ve Finsku během sovětské ofenzívy panovaly.

S tím se pojí i nová pravidla, jelikož zimní klima ovlivní celkové plánování taktiky. V hlubokém sněhu je většina jednotek mnohem pomalejší, na ledu nejde vytvářet zákopy a zamrzlé řeky ztrácí svou povahu přirozených obranných linií, protože je jde překonat pěšky. Když k tomu přidáte unikátní geografickou podobu Finska, čeká vás konflikt značně odlišný od těch, které jste vedli v Pacifiku.

Order of Battle: Winter War nabídne celkem tři kampaně. V Zimní válce s Finy čelíte ofenzívě Rudé armády v letech 1939-40. Na ní navazuje Pokračovací válka, která trvala od roku 1941 do roku 1944, kdy neustával konflikt se Sovětským svazem. Tehdy už Finsko podporovala Třetí říše a tak se vám dostanou do rukou i jednotky Německého spojence. Karta se následně obrátí v roce 1944, kdy po uzavření příměří se Sovětským svazem Finsko čelí pro změnu konfliktu s Třetí říší v rámci Laponské války. Zde by se pro změnu měly v roli posil dostat pod vaší kontrolu sovětské jednotky.

Celkem bude v datadisku představeno víc než 90 nových jednotek, mezi nimi obrněnci T-34, Panzer IV a StuG III, z letectva pak Me Bf-109, Fw-190, Yak-7, Il-2 Sturmovik nebo Fokker D.XXI. Z pěchoty stojí za zmínku především finská pěchota na lyžích. A kdoví, třeba se mezi finskou pěchotou objeví i „Bílá smrt,“ nejlepší odstřelovač historie Simo Häyhä. Jak už bylo řečeno, Order of Battle: Winter War vyjde v červenci, ale už nyní se můžete přihlásit do betatestu.

Nejnovější články