V Battle Brothers vás s novým updatem může překvapit obří plaz
zdroj: Archiv

V Battle Brothers vás s novým updatem může překvapit obří plaz

26. 10. 2017 13:18 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

K tahové strategii křížené s manažerem žoldnéřské kumpanie Battle Brothers chovám velké sympatie (to snad kdyby vám to nebylo jasné z mé recenze). Jde o návykovou záležitost, která se s vámi nemazlí, ale za každý úspěch vás odmění pocitem dobře odvedené práce. Původně se zdálo, že práce na hře ustanou po vydání, ale tým Overhype Studios přidal jako jakési poděkování DLC zdarma, v němž najdete nového, silného soupeře.

Ten se rekrutuje z řad fantaskních stvoření, kterých ve hře pár potkáte, byť nejsou tak častí jako běžní lidští soupeři. Jmenuje se Lindwurm a jde o velkého nelétavého draka, kterého najdete třeba v germánské mytologii. Ve hře se neobjeví jeden, bude jich víc a měli by strážit poklady ve spíše odlehlejších oblastech.

Jak byste asi čekali, boj s Lindwurmem nebude nic lehkého. Ne, že by ty ostatní byly. Jde o jediného nepřítele, který zabírá dva hexy. Jeden zabírá hlava a přední část těla, druhý ocas. Obě části sdílí životy, ale mohou útočit samostatně. V tlamě tohohle draka najdete pěknou soupravu opravdu velkých zubů, které prý vašeho svěřence klidně přeštípnou ve dví. Což tentokrát není přehánění, Battle Brothers se s vašimi žoldnéři nemazlí. Ocas zase pro změnu může jednou ranou zasáhnout víc bojovníků, a ještě je omráčí nebo odhodí.

zdroj: Vlastní

A kdyby vám to nestačilo, je tu krev. Ta je u Lindwurma silně korozivní, což znamená, že vám začne rozežírat zbroj. Po každém úspěšném zásahu dostanou válečníci na hexu vedle něj spoji spršku kyseliny. Řešení je nasnadě. Používejte střelné zbraně, a nebo ty s dosahem dvou hexů, takže na vás krev nestříkne. Jistě, snáze se poradí, než udělá.

Nicméně, odměna za Lindwurma není zanedbatelná. V první řadě můžete onu krev sbírat a následně jde použít v boji. Prostě hodíte flašku s krví na protivníka a pak sledujete, jak každé kolo ubírá z jeho zbroje. Také se budete moci dostat k nové přílbě, štítu a zbroji, které jsou vyrobené z dračích šupin a jsou proti korozivním účinkům imunní.

battle brothers zdroj: Archiv

A další bonus je nová zástava, kterou můžete nosit do boje a skví se na ní krásný zelený drak bez křídel. Lindwurm DLC už je k dostání pro všechny majitele zdarma a já ještě jednou zopakuji – Battle Brothers je skvělá hra a pokud máte tento žánr jen trochu rádi, měli byste ji zkusit. Na Steamu je teď k dostání za 28 eur.

Nejnovější články