Ubisoft z Watch Dogs: Legion odstraňuje podcast s kontroverzní novinářkou
zdroj: Ubisoft

Ubisoft z Watch Dogs: Legion odstraňuje podcast s kontroverzní novinářkou

9. 11. 2020 17:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Ubisoft nahradí dvě epizody podcastu s britskou novinářkou Helen Lewis ve Watch Dogs: Legion poté, co firma zjistila, že novinářka byla ve svých starších článcích kontroverzní. Mluvčí společnosti to uvádí v e-mailech pro Kotaku. Ani firma, ani hra se prý s výroky Lewis neztotožňují.

„Vývojářský tým spolupracoval při výběru mluvčích do podcastů s externím producentem a nebyl si v době vybírání a nahrávání vědomý kontroverze. Herní podcasteři hovoří na základě předem schváleného scénáře, nevystupují pod svým jménem ani se svými názory, ale chápeme, že tato spolupráce může být vnímaná jako urážlivá a velmi nás mrzí případné škody, které napáchala. V nadcházejícím updatu budou obě epizody podcastu nahrazeny a v budoucnu budeme věnovat větší pozornost prověřování našich potenciálních partnerů,“ píše ve zprávě tiskový mluvčí Ubisoftu.

Helen Lewis, londýnská reportérka časopisu The Atlantic a bývalá zástupkyně šéfredaktora politického týdeníku New Statesman, se objevila ve dvou dílech podcastu BuccanEar. Helen v nich řeší hrozbu fašismu ve světě Watch Dogs: Legion a jeho historii coby politické ideologie.

Záhy po vydání hry se ale na Twitteru a herním fóru ResetEra objevila kritika obsazení Lewis, která ve svých starších článcích prý vystupovala transfobně. V komentáři pro The Times v roce 2017 kupříkladu napsala: „Muž nemůže jen tak prohlásit, že se proměnil v ženu.“ Sloupek kritizoval návrh zákona, který měl ve Velké Británii usnadnit proces změny pohlaví.

Lewis se v minulosti označovala za levicovou feministku, která transgenderová práva podporuje. Kvůli jejím postojům ji ale mnozí považují za TERF, což je zkratka, která označuje radikální feministky, jež z boje za práva žen chtějí vylučovat právě ženy po změně pohlaví. Helen Lewis označení TERF ve svém článku pro New Statesman přirovnává k rasistické nadávce, tvrdí, že jde o projev misogynie a její uživatele považuje za strůjce nové vlny Gamergate.

Sama novinářka se k záležitosti a svému odstranění z Watch Dogs: Legion zatím nevyjádřila.

Ubisoft v posledním roce čelí své vlastní dávce kontroverzí – zaměstnanci napříč společností viní vedení z obtěžování, šikany a celkově toxické firemní kultury. A jako by toho nebylo málo, v nedávné době údajně unikl kompletní zdrojový kód právě k novému dílu Watch Dogs.

Smarty.cz

Nejnovější články