Ubisoft podpoří Steam Deck, pokud se bude prodávat, říká Guillemot
zdroj: Ubisoft

Ubisoft podpoří Steam Deck, pokud se bude prodávat, říká Guillemot

21. 7. 2021 13:14 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Minulý týden došlo k odhalení Steam Decku a přenosné PC od Valve už stačilo vzbudit velké vášně, samozřejmě i u nás v redakci. K zařízení se kromě nás vyjádřil i Yves Guillemot, nejvyšší šéf vydavatelství Ubisoft.

Zcela nepřekvapivě to bylo vyjádření velmi taktické a do značné míry nic neříkající. Guillemot ocenil příchod nové technologie a zmínil, že pokud uspěje, určitě na ni jeho společnost přinese nějaké hry.

Zajímavé je, že Ubisoft na Steamu celou řadu her stále má, byť nedávné tituly, mezi něž patří například Assassin's Creed Valhalla nebo Watch Dogs: Legion, uvedl místo platformy Valve na Epic Game Store a vlastní Ubisoft Store. Steam Deck nicméně umožňuje instalaci Windows či jiných operačních systémů, a tak na něm můžete hrát libovolnou hru bez ohledu na její přítomnost na Steamu.

Ubisoft také v uplynulých dnech zveřejnil finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku, které ukazují znatelný propad oproti minulému roku, kdy začínající pandemie výrazně podpořila prodeje. Čistý zisk zaznamenal 14% pokles na 353 milionů eur, společnost ale uklidňuje investory, že má v přípravě celou řadu titulů, které by měly tento trend zvrátit.

Yves Guillemot zároveň znovu připomněl plánovanou strategii většího příklonu k free-to-play titulům, která je patrná už nyní na oznámení Tom Clancy's XDefiant.

Nejnovější články