Tvůrci veleúspěšného modu Enderal pro Skyrim se pouštějí do vlastní hry

19. 1. 2021 16:20 | Novinky | autor: Jiří Svák |

Když si do Googlu zadáte „best skyrim mods“, bude mod Enderal figurovat pravděpodobně v každém žebříčku. Tvůrčí skupině s přezdívkou SureAI se podařilo vytvořit v enginu Skyrimu kompletně nový svět s vlastními mechanikami, úkoly, postavami, dospělým příběhem s herní náplní na 30–100 hodin i dabingem od profesionálů (vskutku, jeden z hlasů patří Daveu Fennoyovi, známému jako dabér Lea z The Walking Dead).

Od svého vydání nasbíral Enderal stovky tisíc stažení, a dokonce na něj vznikly další mody, které zážitek dále upravují. Jeho úspěch ukazuje i fakt, že po několika letech od vydání je mod stále živý a autoři ho až do předvčerejšího oznámení pravidelně záplatovali. V roce 2019 dokonce vyšla na Steamu kompletní edice předělávky s rozšířeným obsahem jako Enderal: Forgotten Stories. A to stále zdarma.

Pro fanoušky Skyrimu a RPG je tak skvělou zprávou, že se autoři ze SureAI pouštějí do vlastního komerčního projektu. Zkušenosti z modování Skyrimu sice neznamenají automaticky záruku kvality u hry postavené od píky, ale nadání, kreativitu a schopnost dotáhnout věci do konce tihle chlapci a děvčata rozhodně mají (což není v modderské komunitě pravidlem, obzvláště pak třetí zmíněný bod).

O jakou hru půjde, zatím vývojáři nesdělili, její oznámení ale máme čekat už tento rok. Tak snad půjde o takovou pecku, jakou byl (a stále je) Enderal.

Nejnovější články