Tvůrci PUBG hledají vývojáře pro ambiciózní fantasy podle slavné knihy
zdroj: foto:Krafton

Tvůrci PUBG hledají vývojáře pro ambiciózní fantasy podle slavné knihy

8. 8. 2022 16:00 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Je to skoro na rok přesně, co se studio Krafton stojící za populární hrou PlayerUnknown's Battlegrounds pochlubilo svými plány vytvořit epické fantasy RPG podle korejské knižní série Pták, který pije slzy. Před rokem v prezentaci padaly fráze jako „korejský Zaklínač“. A není se čemu divit, studio má skutečně velké ambice.

Krom zpracování do herní podoby má Krafton chuť i na komiksy, a dokonce televizní seriál. Na to si ale budeme muset nejspíš nějaký ten pátek počkat. Jak se totiž zdá, studio ve vývoji své hry za celý rok moc nepokročilo.

Krafton nás teď sice oblažil novými vizuály od filmového výtvarníka Iaina McCaiga a oficiální stránkou, tím to ale končí. Tisková zpráva je totiž určena hlavně vývojářům. Studio doslova „agresivně“ hledá nové talenty, kteří by na projektu chtěli pracovat. Spekulovat tak o datu vydání nebo platformách v tuhle chvíli evidentně nemá nejmenší smysl.

The Bird that Drinks Tears zdroj: foto:Krafton

Škoda, podle vydaných obrázků vypadá tohle fantasy lákavě. Jak se ostatně píše na oficiálním webu, předloha těží především z originálního světa, kde nenajdete klasické trpaslíky a elfy, ale rasy humanoidních ptáků, ještěrů a korejských goblinů. Vše inspirované východoasijskou mytologií, což by potenciálně mohlo slibovat skutečně neotřelé zasazení. Uvidíme, snad Krafton sežene šikovné vývojáře.

Nejnovější články