Tvůrci modu Project Reality představili svou vlastní online střílečku Squad
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci modu Project Reality představili svou vlastní online střílečku Squad

7. 4. 2015 15:43 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud vzpomínáte na Project Reality, asi jej máte zapsaný jako náročný a zábavný mod pro Battlefield 2. Skupinka nadšenců, která za ním stojí, se sjednotila pod jménem Offworld Industries a čerstvě představila svůj nový projekt – týmovou střílečku Squad. Ta by měla excelovat v těch principech, na nichž stavěl Project Reality, tedy týmové souhře a co největším přiblížení se realitě, v čemž napomůže i grafika tvořená v Unreal Engine 4. Na Squad už pracují rok a čerstvě se s ní vydali na Steam Greenlight.

Squad ve svém konceptu představuje komplexní bojiště, kde proti sobě budou stát dva padesátihlavé týmy, které jsou rozděleny do squadů po devíti. Svou roli tak sehraje celkové plánování postupu i management na úrovni jednotlivých devítičlenných skupin. Jak velitelé celé padesátky, tak jednotlivých squadů budou moci budovat opevnění s různými funkcemi i plánovat další postup v součinnosti s dalšími veliteli a to vše podle aktuálního rozložení sil na bojišti.

Pro Squad je klíčová komunikace na bojišti v rámci jednotlivých střetů. Poziční VOIP zajistí komunikaci se spolubojovníky, kteří vás obklopují a velitelské kanály umožní koordinovat celkový postup. Jelikož ve Squad nebude jen pěchotní boj, ale také bojová vozidla, ať už jde o BVP, tanky či vrtulníky, Squad míří vysoko – k simulaci moderního bojiště se vším všudy, s pořádným důrazem na koordinaci a komunikaci. „Vše je o týmové spolupráci,“ jasně říkají oficiální stránky.

Hra se momentálně blíží alfa fázi, kterou chtějí Offworld Industries spustit během dubna. Plánují vytvořit i Founder's Program, tedy formu crowdfundingu, na níž, až bude k dispozici pokročilejší build hry a vývoj nebude ještě v začátcích, naváže tradičnější Kickstarter. Momentálně ale můžete hru podpořit na Steam Greenlight, přičemž časem bude spuštěn i zmíněný Founder's Program, který by měl dát přístup do alfatestu a nebo přímo darem přes PayPal, od nějž ale nečekejte žádné bonusy. Beta pak bude spuštěná koncem roku 2015, kdy autoři nabídnou k prodeji už i samotnou hru.

V plánech se momentálně hovoří o mapách různé velikosti, od 2 do 8 km čtverečních, samozřejmě vozidlech, která momentálně v buildu hry nejsou a dalších frakcích. Momentálně je ve hře jen US Army a obecní „vzbouřenci,“ přičemž by tvůrci rádi viděli ve hře ještě další dvě až tři frakce. Další informace se dozvíme postupem času, ovšem detaily o některých složkách hry a hlavně postupu vývoje si můžete přečíst na oficiálních stránkách potažmo na Steam Greenlight. Momentálně se Squad rýsuje jako multiplayerová střílečka, která má spoustu potenciálu a hlavně tvůrce, kteří nejsou na tomto poli jen idealisty, ale už mají něco za sebou.

zdroj: Archiv

Nejnovější články