Tvůrci Dishonored představili vlastní vizi restartu značky Prey
zdroj: Archiv

Tvůrci Dishonored představili vlastní vizi restartu značky Prey

13. 6. 2016 11:15 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud jste doufali, že se oznámením návratu Bethesdy ke značce Prey vrátí i příběh vesmírného lovce odměn, musím vás zklamat. Nová Prey opouští myšlenku životem bující mimozemské metropole a přesune vás na vesmírnou stanici, kde stanete sami proti útoku mimozemšťanů. Hlavní hrdina se jmenuje Morgan Yu a byl součásti kontroverzního výzkumu, který má posunout lidstvo na další vývojový stupeň. Píše se totiž rok 2032, lidstvo je ve vesmíru a Morgan je pokusný králík v kleci zvané Talos 1. Jenže, stanice se ocitne pod útokem neznámých mimozemšťanů a vy musíte přežít.

Mnoho toho zatím nevíme, ale je jasné, že titulní kořistí jste tentokrát vy. V útrobách stanice musíte přežít střety s emzáky a přitom ještě objevit tradiční tajemství, za kterým se jistě skrývá nějaká ta konspirace. Jelikož ale na Morganovi organizátoři experimentu prováděli pokusy, nebudete se muset ohánět jen hasákem, ale kromě zbraní a improvizované výstroje poslouží v boji i blíže nespecifikované nadpřirozené schopnosti. Očekávejte tedy, i podle traileru, spíše atmosférickou střílečku, ovšem stylem odpovídajícím autorskému studiu.

Na hře pracují Arkane Studios a sami říkají, že jde v jejich podání o reimaginaci původního konceptu. „V Arkane rádi vytváříme unikátní světy, kde můžete improvizovat, experimentovat a hrát si svým vlastním stylem.“ Z toho se dá odvodit, že nepůjde o nějakou přímočarou střílečku, ale spíše o akci ve stylu Dishonored, kdy máte k dispozici několik různých stylů řešení situací, byť asi s větším důrazem na akčnost, než stealth.

Zajímavostí je také to, že se o scénář postará Chris Avellone, který po Pillars of Eternity, Torment: Tides of Numenera a Divinity: Original Sin II dává čtvrtý zářez do své scenáristické tužky za poslední dva roky. Na jeho bedrech nejspíše bude ležet správné podání „psychologického zvratu,“ o němž se tisková zpráva zmiňuje. Jinak ale o Prey nevíme nic víc, jen, že vyjde na PC, PS4 a Xbox One v příštím roce.

zdroj: Archiv

Nejnovější články