Tvorbu příběhu příštího BioShocku vede scenáristka Far Cry či Ghost of Tsushima
zdroj: Foto: Take-Two

Tvorbu příběhu příštího BioShocku vede scenáristka Far Cry či Ghost of Tsushima

8. 12. 2022 16:55 | Novinky | autor: Pavel Makal |

O vývoji dalšího BioShocku sice už víme docela dlouho, od oznámení v roce 2019 se o hře ale prakticky nemluví a kromě toho, že se o vývoj stará studio Cloud Chamber, nejsou známy žádné bližší detaily. Pokud nepočítáme neoficiální drby a spekulace o tom, že bude hra sandboxem v otevřeném světě, případně že tentokrát nás autoři vezmou do Antarktidy, se prakticky není čeho chytit.

Nyní se hra znovu dostává do popředí zájmu, ovšem pouze v souvislosti s angažmá nové hlavní scenáristky, nebo narativní ředitelky, chcete-li. Liz Albl má už poměrně dost vysokoprofilových zářezů na pažbě, podílela se třeba na příběhu Far Cry 4 a 5, pro Ubisoft také psala Watch Dogs Legion a pro studio Sucker Punch zase samurajský příběh Ghost of Tsushima.

Svou novou pozici oznámila na Twitteru s tím, že se pro ni jedná o splněný sen. Nám ostatním nezbývá než doufat, že se jí podaří vytvořit vyprávění tak pamětihodné, jaké dokázal nabídnout původní BioShock z pooceánské utopie Rapture.

Značka BioShock se má dočkat i filmové adaptace z produkce Netflixu, jejíž potenciální úspěch možná nastartuje celé filmové univerzum. Na režisérskou sesli se posadí Francis Lawrence, jenž má za sebou třeba snímky Constantine, I am Legend nebo tři ze čtyř dílů filmové adaptace knižních Hunger Games.

Nejnovější články