zdroj: Annapurna Interactive

Thriller Twelve Minutes láká na hvězdy: James McAvoy, Daisy Ridley, Willem Dafoe

28. 8. 2020 15:00 | Novinky | autor: Jiří Svák |

Interaktivní thriller Twelve Minutes se představil na loňské E3, kde zaujal přítomné novináře i našeho Vaška. Ačkoli hra staví na nikterak originálním schématu časové smyčky (jistě si všichni vzpomeneme na devadesátkový film Na Hromnice o den více či na loňský nezávislý hit Outer Wilds), její náplň a zpracování poutá pozornost.

V neustále se opakujících dvanácti minutách budete zas a znova prožívat situaci, která vede až ke smrti vaší ženy. Vaším úkolem bude se ze smyčky dostat – a bez obětí. Nic na příjemné nedělní dopoledne s kávičkou, jako premisa pro intenzivní drama nicméně dostatečně plodné.

Celá hra stojí na pouhých třech postavách (muž, jeho žena a útočník). Pro intenzivní zážitek tak bude klíčové, jak se povede tvůrcům charaktery ztvárnit. Vzhledem k představenému hereckému ansámblu o to ale obavy nemám – trio postav ve hře namluví hvězdy hollywoodského formátu.

Podmanivý hlas v traileru patří Willemu Dafoeovi, představiteli mnoha padouchů z marvelovského univerza, ale nejnověji třeba hlavnímu hrdinovi z komorního dramatu Maják. Ve hře si Dafoe střihne postavu útočníka.

Svůj hlasový fond by měl hře propůjčit i James McAvoy, hvězda posledních X-Menů, který si v Twelve Minutes zahraje mužskou postavu, tedy tu, kterou budete jako hráč ovládat. Jeho herní družku pak ztvární Daisy Ridley, jejíž roli v posledních Star Wars asi nemusím připomínat.

Drama Twelve Minutes mělo vyjít už v prvním čtvtletí tohoto roku, to se ale vydavateli tak úplně nepovedlo. V krátkém traileru se ukazuje magická formulka „soon“, tak doufám, že nepůjde o blizzardovské vnímání času a hry se dočkáme ještě letos. Twelve Minutes je exkluzivní pro ekosystém Microsoftu, vyjde tak na PC, Xbox One i na next-gen v podobě Xbox Series X.

Nejnovější články